پاسخی به گاف جدید سبزها در مورد ناوشکن جماران

اگر معنی استقلال را نفهمیدیم، معنی شیادی‌هایتان را خوب فهمیدیم

جای تأسف است که یک نفر به خاطر استفاده از جرثقیل Krupp، گفته که ناوشکن جماران ایرانی نیست و ساخت آلمان است! مطلبش را خودتان بخوانید:

معنای «استقلال» را هم، فهمیدیم – آرش سیگارچی
هر دفعه پای صحبت آقایان که بنشینیم، از جمله دستآورد های انقلاب را استقلال می دانند.
همین دو روز پیش رهبر ایران را برده اند برای “عملیاتی شدن ناوشکن جماران”. رهبر هم ذوق زده اظهاراتی کرده است. به این عکس نگاه کنید:
ناوشکن جماران با تبلیغ رسانه های دولت به عنوان “محصول توان مهندسی ایران اسلامی” معرفی شده اما درست در وسط دیدار رهبر از این ناوشکن، آرم یک کمپانی معتبر صنعت دریایی آلمان، بالای سر ایشان، خود نمایی می کند. بله، نام کمپانی معزز “Krupp” است و نگتفه اند لااقل زیر پارچه ای پنهانش کنند.
رهبر معظم، این خودباوری مهندسان ایران اسلامی را به شما و اهل بیت توانای تان را که گویا توان اداره یک نانوایی را هم ندارند، تبریک و تهنیت عرض می کنم.
پس نوشت – برای دوستانی که باور به این عکس ندارند، توصیه می کنم اینجا، این عکس را در خود خبرگزاری فارس ببینند.

خوب، برای بررسی ادعای او،  اول عکس مورد نظر را ببینیم:

برج یا جرثقیل؟!

حالا لطفاً بگردید و در عکس زیر برج مورد اشاره را در کشتی بیابید. نیست، نه؟

در این عکس چطور؟ برج! مورد اشاره کجاست؟ غیبش زده یا چون اصلاً روی کشتی نبوده از این زاویه معلوم نیست؟ مارک مورد اشاره روی ناوشکن نبوده، بلکه مربوط به جرثقیل کنار کشتی هست! در ادامه بیشتر توضیح خواهم داد.

در این عکس دو جرثقیل هم شکل (یکی دور و یکی نزدیک) قابل مشاهده هست:

بله. چیزی که در شکل معلوم بوده، نه یک بخش از ناوشکن، بلکه یک جرثقیل بوده است. حتی در عکس اول هم قلاب جرثقیل معلوم است. فکر می‌کنم نوع جرثقیل، Deck Crane باشد که نوعی از جرثقیل‌های خاص منظوره برای صنایع دریائی است. شیاد موردنظر، با اتکا به مارک جرثقیل، تلویحاً کل ساخت ناوشکن جماران را زیر سؤال برده. اما برای این‌که بیشتر درمورد جرثقیل‌های دریائی بدانید، یک کاتالوگ جالب در مورد جرثقیل‌های دریائی که عکس مرتبط با موضوع ما هم در آن هست ببینید:
http://www.tts-technology.com/upload/TTS_Marine_Cranes_brochure.pdf

جرثقیل خاص منظوره دریائی Deck Crane

دفعه قبل هم سر تاور کرین (نوع خاصی از جرثقیل‌ها) کلی دعوا و فحش  و بد و بیراه راه افتاد. می‌گفتند ساختمان را ساخته‌اند نمی‌دانند جرثقیل را چطوری از آن دربیاورند! درصورتی که کسی که Tower Crane بداند چیست این‌طوری حرف مفت نمی‌زند، چون نحوۀ استفاده از تاور کرین همین است. همشهری محله ناشیانه تیتر زده بود:

البته نکته دیگری هم هست که باید در نظر داشت. پس از شکست آلمان در جنگ جهانی دوم، 75 درصد اموال این شرکت توسط متفقین مصادره گشت و صاحبش هم به زندان فرستاده شد. اما دوباره به پا خاست. شاید قرار است این شرکت هم تحریم بشود و نوچه‌ها به دنبال بهانه می‌گردند. همین الآن این شیادی، به انگلیسی روی بالاترین رفته. ضمناً ایران هم بخش زیادی از سهام بخش فولادسازی این شرکت را دارا بوده.

پیوندها:

خواندن این مطالب برای درک اهمیت پیشرفت فنی ایران لازم است. مطلب ناوشکن (Destroyer) را در صورت امکان، حتماً مطالعه کنید. در ضمن، رهبر انقلاب از ابتدای ساخت این ناوشکن، در جریان مراحل ساخت آن بوده است. نه این‌که روز راه‌اندازی، کشتی که خریده‌اند بیاورند و ایشان افتتاح کنند! آقای خامنه‌ای نماینده امام در شورای عالی دفاع بودند و از نزدیک با مسائل نظامی آشنا هستند. در حقیقت، پیشنهاد جسورانه ایشان برای ساخت ناوشکن بود که با همت غیورمردانی که در پروژه فعال بودند، به ساخت «ناوشکن جماران» انجامید.

نمی‌دانم چطور باید این شیادی‌ها که وطنمان را هدف گرفته تحلیل کرد. فقط متأسفم. غلط‌های املائیش رو بی‌خیال. این آقا که فرق «معزز» و «معظم» (شرکت معظم=شرکت بزرگ) را نمی‌داند، خود را در سایتش خبرنگار خوانده. اگر معنی استقلال را نفهمیدیم، با خواندن این همه داستان که تا به حال ساخته‌اید، معنی شیادی‌هایتان را خوب فهمیدیم. اگر نمی‌دانید جرثقیل چیست، ساکت شوید و بیشتر از این خودتان را ضایع نکنید.

توضیحات تکمیلی:

سایت «شبکه ایران» عکس خیلی جالبی را از زاویه دیگر منتشر کرده است که به خوبی نشان می‌دهد «تصویر مشخص شده در عکس بالا متعلق به دکل جرثقیل انتقال بار در بندر است و هیچ ارتباطی با ناوشکن جماران ندارد».

Advertisements

یک دیدگاه برای ”پاسخی به گاف جدید سبزها در مورد ناوشکن جماران

 1. بازتاب: نواده هاي ميرزا ملكم خان! « آهستان

 2. اخه شما که هنوز یک جرثقیل نمی تونید بسازید میرید از المان می گیرید میشه بگید ناو شکن چه جوری درست کردید؟ این حرف ها را فقط امثال خودت قبول می کنند مهندس
  ___________
  جرثقیل هم می‌توانیم بسازیم. یک نمونه‌اش را جهت اطلاع ذکر کرده‌ام که دانش فنی ساخت انواع جرثقیل، از جمله انواعی از جرثقیل که در این مطلب شرح داده شد را در اختیار دارد:
  http://www.ecasb.com/tradingcompanydetail-381-fa.html
  اگر در خیابان‌های تهران، «بنز» دیدید، یعنی «سمند» دروغ است؟! نه عزیز دل. شما هم گویا به جای «اصول فلسفه و روش رئالیسم» شهید مطهری، «اصول سفسطه و روش پلورالیسم» علی مطهری را مطالعه کرده‌ای. در همین راستا، «خورشید توجیه هرگز غروب نمی‌کند» هم توصیه می‌شود!

 3. هه هه هه.
  باحال بود .کلی حال کردیم.
  رو که نیست سنگ پاشوره.
  اق kamran تو هم خیلی باحالی خوشم میاد از این …خلیتون.

 4. *** میگی در حد تیم ملی
  __________________
  لازم نبود تربیت خانوادگیتان را به رخ بکشید. ادب شما سبز بی ادب قطعاً ریشه در ادب آبا و اجدادتان دارد.

 5. از افشا گري شما خيلي ممنون اما اين سبز ها به همين راحتي ها از رو نمي رن امروز در يكي از تلوزيون هاي ضد انقلاب به اسم انديشه دوباره همون عكسي كه كروبي به احمدي نژاد نشان داده بود را نشان دادند ودوباره لدعاي كروبي را تكرار كردند.
  با توجه به اينكه آقاي احمدي نژاد به اين اتهام پاسخ داده بود
  ____________________________
  سابقۀ هر کسی باید مشخص باشه! در همین راستا این رو گوش کنید:
  * کلیپ صوتی طنز: کروبی از سابقۀ خود و 300 میلیون شهرام جزایری می‌گوید
  در مورد از رو نرفتنشون هم نگران نباشین. 🙂 سنگ پای قزوین سال‌هاست که از رو نرفته. اما اتفاقی هم نیافتاده!

 6. من خودم یکی از اولین کسایی بودم که جواب اون «بزرگترین طنز معماری در منطقه ماست» رو دادم
  که حالا بعدا همشهری به نام خودش اون مطلب چاب کرد
  بماند..
  وقتی اینا رو کنار هم می زارم می بینم چقدر اینها شعور ملت رو دست کم گرفتن
  چند بار دروغ
  تعجب من از اینه که طرفداراشون انگار جادو شده باشند هرچی این سامری ها می گند باور می کنند

  کلا جنش سبز از سه روش برای نفوذ استفاده می کنند
  و این کار رو سه چهار سال پیش شروع کرده حتی قبل از انتخابات دور قبل
  1- تخریب و تهمت و خبر سازی دروغ
  2-دو دسته کردن مردم یک عده که گدا و گشنه اند دنبال احمدی نجاد و حقیقتند بقیه نخبه و خواص اند!
  3- شلیته گری و کشف عورت
  وقتی شکست می خوردند یا دستشون رو می شه!
  _________________________
  نمی‌دونم همشهری جوابیه در مورد Tower Crane رو زده یا نه، ولی لینکی که من دادم، چاپ این سوتی در همشهری محله بود، نه جوابش!
  با بیشتر حرفاتون موافقم. در مورد افتضاحات قبل از انتخابات و فریب مردم، اگر فرصت داشتید، «مستند خواب آشفته 1» رو ببینید. خیلی جالبه. می‌تونید از سایت مبارز کلیپ دانلودش کنید. قسمت دومش گویا در مورد آشوب‌های بعد انتخابات هست که هنوز روی سایت مبارز کلیپ نیومده.

 7. روح امام (ره) شاد كه پيشاپيش در مورد مغزهاي غربي هشدار داده بود . بالاخره فرزندان آن اقاي نخست وزير زمان طاغوت كه مي گفت«ايراني نمي تواند لولهنگ بسازد» هنوز در اين كشور زندگي مي كنند . كساني كه حتي در انتهاي آمالشان هم ذره اي عرضه و خودباوري نيست ، لاجرم بايست شيران بيشه شجاعت در همه عرصه ها – نظامي ، علمي و…- را مورد تمسخر قرار دهند. چه باك ، ما ايراني مسلمانيم و بنا داريم به ياري خداي بزرگ فلك را سقف بشكافيم و طرحي نو دراندازيم . ما هم دست امام خميني و امام خامنه اي را مي بوسيم وهم دست و بازوي فرزندان دلاورو بسيجي ملت را در همه عرصه هاي ايمان و خودباوري و پيشرفت علمي – فناوري.

 8. به این میگن سفسطه آخه این دیگه چه ربطی به سبزها داره ؟ چرا از هر فرصتی برای ضربه زدن استفاده میکنید ؟ اصلا کی گفته سیگارچی سبزه شما ؟ این کشتی مربوط به ایران است و ربطی به اصولگرا و اصلاح طلب و سبز و غیر سبز ندارد . حتما هر کسی هم که اومد اینجا فحش داد سبزه دیگه . بابا انصافم خوب چیزیه
  ________________________
  کی گفته سبزه؟! خود سیگارچی. آرشیو وبلاگش در حمایت از سبزها رو ببینید.
  در ضمن، موسوی اگر انصاف داشت، چرا وقتی مخملباف مشغول بردن آبروی کشور بود، خیلی راحت نشسته بود و نگاه می‌کرد و هیچ نمی‌گفت؟ بله، چون به نفعش نبود حرف بزند. مهم نبود که به ضرر ایران هست؛ آبروی ایران می‌ره وقتی داستان‌های دروغ در مورد انتخابات پخش بشود، اما موسوی زورش می‌آمد بگوید که حرف مخملباف -به موسوی گفته بودند برندۀ انتخاباتی و بیانیه‌ات را بنویس!!- و دیگر داستان‌های او دروغ هست؛ چون صرف نمی‌کرد، چیزی نگفت. از آن طرف پشت سر هم بیانیه می‌داد که این طور است و آن طور است و فلان.
  همین الآن هم اگر دروغ آرش سیگارچی معلوم نمی‌شد، در سایت‌های حامی موسوی با آب و تاب از دروغ‌گوئی نظام می‌گفتند و به روی خودشان هم نمی‌آوردند که اصل ماجرا از چه قرار است. کما این‌که توجیهات دیگری بافته‌اند که بخشی از آن را در کامنت‌های این مطلب می‌توانید ببینید.
  موافقم که این کشتی را باید مربوط به ایران دانست و نه گروه و دستۀ خاص. به خاطر همین این پست را در بخش «ایران ستیزی» ارسال کرده‌ام.

 9. آخه این جلبلک ها مگه چیزی هم حالیشونه ؟؟؟!
  آخر عاقبت کسایی که مملکت و دو دستی تحویل غرب و استعمارگران کنن همین میشه دیگه … هیچی از فناوری و علوم روز نمی دونن چون خودشون و خینگول بار آوردن .
  از این سبزهای جلبلکی فقط عکس تو فتوشاپ تغیر دادن بر میاد اونم با کلی فسفر سوزوندن .
  از تو دهنی جالب و بحقتون به حضرات جلبلکی کمال تشکر را دارم .
  موفق باشید . به ما هم سر بزنید .خوشحال میشیم .
  یا حسین (ع)

 10. سلام
  عبد المالک ریگی و جنبش سبز…………
  _______________________
  خدا رو شکر که این جانی، «عبدالمالک ریگی» دستگیر شد. بلای جان و قاتل مردم بیچاره… امیدوارم هر چه زودتر محاکمه شده و به سزای عملش برسد.

 11. اقا اين سبز ها ديگه چيزي به عمرشون نمونده قات زدن.ايشالا سيزده بدر ميزاريمشون رو سقف ماشين كه باد ببرتشون.غرب زده هاي بدبخت.جالبه كه پز كوروش كبير رو هم واسه كوبوندن احمدي نژاد ميدن

 12. فقط فالس نيوز
  ____________
  سایت موج سبز؟ اون که تعطیل شده!
  جناب! چقدر کامنت جفنگ با اسم‌های مختلف می‌گذارید؟ مثل این‌که با اینترنت مفت دولتی بهتان خوش می‌گذرد، نه؟

 13. به قول صادق هدايت اينم از گنده گوزی های ايرانی جماعت هست
  ژاپن يه قطره نفت تو کشورش نداره غول استخراج نفته
  ما با اين همه دانشجو که داره تو دانشگاه ها نفت ميخونه
  از اونور آب نيان درش بيارن مثل .. توش ميمونيم(حتا پولش رو هم نداريم اشاره به عسلويه)
  شما قضاوت کن صنعت خودرو کشور با اين همه رانت با اين همه پول با اين همه بنداز بنداز
  هنوز يه موتور کامل نميتونه بزنه(اگه ميگی ميتونه يه نمونه بيار)
  چطوری موتور اون ناو رو درست کردن؟
  بعد از 30 سال جون کندن تازه قنی اورانيم رسيده به 3.5 آخه کشوری که ادا داره در مياره
  با کشوری که پيشرفت ميکنه فرق ميکنه ما حتا نون سر سفره خودمون رو فعلاً مديون اون ور آب هستيم
  صنعت برق کشور داره ورشکسته ميشه بزرگترين بانک های ملی اين کشور نفس های اخرش رو داره ميزنه
  مصرف روزانه مواد مخدر از چند تن در روز بالاتر داره ميره
  هر هفته يکی دوتا سانحه هوايی داريم سلنه بيشتر از 5000 هزار نفر فقط بخاطر نقص فنی
  که مقسر اون شرکتهای خودرو سازی هستن کشته ميشن
  ما شلوار خودمون رو نميتونيم بدوزيم از ترکيه و چين ميخريم!!!
  همين چند وقت پيش يه اسکله شناور با 32 ميليارد تومان هزينه به دليل اينکه روش آدم واستاده بود
  ريزش کرد
  بعد شما ميگيد که جرثقيل هم ميتونيد بسازيد بله ما همه چی در ايران داريم فاکتور کيفيت را کاملاً فراموش کرده ايد

  کمی منطقی باشيد چگونه موشک و ناو که از پيچيده ترين تکنولوژی های دنياست رو ميسازيم؟
  واقعاً چگونه؟
  در پايان آقای ماکس وبر خوب تحليلی از مردمان خاور ميانه کرده بود
  از لحاظ ژنتيکی يه تخته عقب تر از کل دنيا!!!قبل از هرگونه پيش داوری و زدن زير تمام تحقيقات علمی اخبار رو نگاه کن
  خاور ميانه پايگاه تمام دردسر های دنيا!! و کشور هايی که هنوز هم اينجا مستعمره هستند
  به يزدان که گر ما خرد داشتيم کجا اين سرانجام بد داشتيم
  خوشحال باشيد و پر از توهم
  ____________________
  اسطوره توهم در ایران، همین صادق هدایت است. شما هم مواد مخدر را بد می‌دانی و هم او که به مخدر پناه می‌برد تا دمی از شر رنج این توهمات خلاص شود را اسطوره کردی و حتی فحش او را به استدلال دیگران ترجیح می‌دهی: شاید از دیدگاه شما: این گوش گران، بهتر ز هوش دیگران…
  شما که از «تحقیقات علمی» نام می‌بری، چرا به یک جمله از مطالب نژادپرستانه و سفارشی ماکس وبر استناد می‌کنی؟ اگر واقعاً از ماکس وبر چیزی خوندی، این نقد رو پیشنهاد می‌کنم:
  * سلطانیسم ماکس وبر و انطباق آن بر عثمانی و ایران؛ بررسی انتقادی
  این جمله‌ات خیلی بامزه بود! «کمی منطقی باشيد… واقعاً چگونه؟»
  موتور ناوشکن قرار بود از آلمان خریده بشه؛ به دلیل تحریم به ایران نفروختند و به همین دلیل تغییرات زیادی در طراحی صورت گرفت تا با موتور فرانسوی سازگار شود. اما آن‌ها هم کامل ندادند و در نهایت گیربکس و … در ایران طراحی و ساخته شد. در این باره بیشتر بخوانید:
  * رهبر بر كرانه خليج فارس
  نه تنها موتور کشتی، بلکه قطعات دیگر هم اگر معادل خارجی داشته‌اند، در ایران طراحی و ساخته شده‌اند. الآن بسیاری از موشک‌های غربی و شرقی در ایران به طور کامل ساخته می‌شوند و حتی نسبت به نسخۀ اصلی هم بهبودهای زیادی بر آن اعمال می‌شود.
  در مورد موتور موشک نور (طلوع 4) این‌جا می‌تونی بیشتر بخونی. البته از «جینز دیفنس» نقل شده. شاید هم اونا مثل ما تو توهمن! اصلاً همه تو توهم بودن جز صادق هدایت که آخرش هم خودکشی کرد و دوست‌دارانش برای تابلو نشدن، نسخه به نسخه غلط‌های املائی کتاب‌هایش را درست می‌کنند…
  تا به حال خیاطی نرفتی؟ شلوار خریدن ما از چین و ترکیه به خاطر جا انداختن مدهای غربی هست که طبعاً با تولید ایرانی خیلی هم‌خوانی نداره. منظورت از «شلوار نمی‌تونیم بدوزیم» اینه که در تاریخ چند هزار سالۀ ایران، ما مثل 50 سال دیگه غربی‌ها لخت بودیم؟ شوخی نکن! این وصله‌ها فقط به خودشون می‌چسبه؛ شاید با این وصله از برهنگی نجات پیدا کنن!
  اما در پایان باید بگویم که:
  این همه مطلب بی‌ربط نوشتی، اما نگفتی آیا این‌ها دروغ سبزها و ضدانقلاب را توجیه می‌کند؟ مطلب حاضر بن‌مایه‌اش اثبات این قضیه بود که آن‌ها در تهمت‌هایتان هیچ استنادی ندارند و فقط با روش‌های خاله‌زنکی می‌خواهند حال کسی که روش‌های ناشایستتان را قبول ندارد، بگیرند. خوب، طبعاً بعضی جاها مثل این مورد، ضایع می‌شوند!

 14. میگم خوبه نگفته این ناو ایرانی نیست بخاطر هلی کوپتری که روش است !

  بی سوادی و کم اطلاعی هم بد دردی هست …
  _________________________
  بعید نیست گفته باشن! آره، بی‌سوادی بد دردیه، ولی «جهل مرکب» (بی‌سوادی مرکب!) خیلی بدتره.

 15. موشک ها رو که ديگه اينقدر تابلو هست که از کره شمالی و روسيه خريدن که اصلاً حرفی درش نيست
  ايران از اين سر تا اون سرش به 2000 کيلومتر نميرسه که تست واقعی بشن
  اين ناو شکن هم مثل همون هواپيمای صاعقه ،تانک ذوالفقار اون هواپيمايی رادار دار که ايران ادا کرد اونو ساخته
  و روسيه امد گفت ما چنتا رادار قراضه داشتيم انداختيم رو اين که بازار عربستان رو از دست نده
  و اين سيستم که ميگن قراره خودمون بزنيم جای s300 رو بگيره ميپيونده فردا هم گندش در مياد
  راستی نگفتی موتور پيکان ما نميتونيم بسازيم موتور اينو چجوری ساختيم؟
  شمابرو هر اسکله تو دنيا دوست داری بگرد ببين وقتی يه کشوری ناو شکن ميسازه جرثقيل يه کشور ديگه رو هم
  ميزاره کنارش
  اين تازه يه کشتی 1400 تنی هستش که اصلاً ناو شکن محسوب نميشه اينم يه نمونه ديگه توهم
  راستی بهت گفتم ببين شر تو دنيا از کجا ميزنه بيرون نه اينکه واسه من بگی صادق هدايت چی بوده کی بوده
  ايرانی جماعت از آيينه بدش مياد ميزنه ميشکندش
  مقايسه بنز و سمند شما واقعاً نشون ميده که چطوری فکر ميکنی به سمن ماشين نميگن ميگن
  لگن پس اصلاً تو دسته ماشين نيارش که بخوای با بنز مقايسش کنی
  _____________________
  دوست عزیز،
  چطور می‌فرمائید این موشک «تابلو است که از کره شمالی و روسیه خریدن». این موشک‌ها طرح اصلی برخیش شرقی -چین- و برخی -غربی- هست که با مهندسی معکوس طراحی کامل آن بدست آمده و در کارخانجات وزارت دفاع ساخته و نسبت به نسخۀ اصلیش بهینه‌تر هم شده است. این تولید، مایۀ افتخار ماست.
  به سمند می‌گی لگن، اما مایۀ افتخار ما این است که ماشین 100 میلیونی سوار نمی‌شیم. ماشین 10 میلیونی سوار می‌شیم. چون اون 100 میلیون، چیزی نیست جز خون دل مردم. شاید وزیری، وکیلی، دانشمندی، چیزی (حالا سیدخسن رو هم جزو این لیست میاریم) رو بشه منطقاً گفت که باید بنز سوار بشه و بنزش این طوری باشه، اون طوری باشه… اما وقتی یک مغازه‌دار بنز 100 میلیونی سوار می‌شه، این نه تنها مایۀ افتخار نیست، بلکه نشون دهندۀ اشکال سیستم اقتصادی هست.
  کسی که 100 میلیون پول داشته باشه و فقرا رو نبینه، و همۀ پولش رو برای خرید چیزهای تجملی خرج کنه، داره به جامعش و البته خودش، ضربه می‌زنه. در دنیایی با منابع محدود، این اسراف‌ها، آخرش یقۀ اون اسراف‌کار رو هم می‌گیره. ثروت بد نیست؛ ما مثل میرحسین نیستیم که رانت دولتی خودش و خونه‌ای که مفت صاحب شده رو نمی‌بینه ولی هر کی پول داشته باشه دزد می‌دونه. ثروت خوب است، به شرطی که از راه حلال بدست اومده باشه و درست هم خرج بشه.
  در موارد مختلف اظهار نظر کردی، فقط همین رو بگم که کشورهای دیگه رو نمی‌تونی با ما مقایسه کنی. به صراحت می‌گم که این حرفت غلطه:
  شمابرو هر اسکله تو دنيا دوست داری بگرد ببين وقتی يه کشوری ناو شکن ميسازه جرثقيل يه کشور ديگه رو هم ميزاره کنارش
  اقتصاد دنیا در دست شرکت‌های چندملیتی بزرگی است که اصلاً به استقلال و … کاری ندارند. هدفشان سود بیشتر است، بنابراین اگر جنس ارزان چینی در دسترس باشد، استفاده می‌کنند. حتی بسیاری از آن‌ها تولیداتشان را در چین انجام می‌دهند تا ارزان‌تر تمام بشود.

 16. اينکه شما به هر لگنی که ميسازين افتخار ميکنين يا ميريد ميخريد مارک ايرانی ميزنيد روش
  بعدش طرف با کنايه و هزارتا زخم زبون تو دنيا ابروتون رو ميباره اين خاله زنکی نيست
  حرف های من خاله زنکی هست؟جالبه
  ___________________________
  لگن؟ اگه این لگنه شما چرا شما ناراحتی؟ چرا آمریکائی‌ها ناراحتن؟ بگذارین ما با همین لگن (اسباب‌بازی به ناوشکن!) حال کنیم!
  لطفاً مطلب بعدیم که ان شاء ا… در مورد منشأ فناوری‌های موشکی – فضائی آمریکا هست ببینید متوجه می‌شید که حرف بنده چیه.

 17. شما با هزارن سال سابقه فرهنگی پات رو از کشور بزار بيرون ببين بی فرهنگ ترين مردم دنيا به کی ميگن
  ماهی که تمام عمرش آب ديده درکش قدره همين آبه ديگه
  اونا 200 ساله راهی که ما تو 14000 هزار سال ميخوايم بريم رو رفتن مسابقه رو هم که تا حالا بردن
  ما هم فقط ماس مالی ميکنيم
  _____________________
  اسرائیلی‌ها با پاسپورت اروپائی این طرف می‌رن، تو امارات کلی تحویلشون می‌گیرن. اون‌جا یک مسلمون رو ترور می‌کنن و فرار می‌کنن. آیا این تحویل گرفتن نشون دهندۀ فرهنگ اون کشوره؟
  می‌شه دقیقاً بگی ما تو 14000 سال به کجا می‌خوایم برسیم که اون‌ها در 200 سال رفتن؟ در این 200 سال اخلاق و دینشون رو باختن. چی به دست آوردن؟ چهار تا آت و آشغال، نه بگو کل دنیا. من فکر می‌کنم نمی‌ارزه. 10 هزار سال تاریخ و زحمات پیامبران رو دور ریختن. تازه اگر این‌ها هم مردم رو به بردگی نمی‌گرفتن (چه با زور، چه با پول)، الآن وضع همۀ مردم دنیا خیلی بهتر بود. نه این‌که فقط به پولدارهاشون خوش بگذره و بقیه مردم خودشون و بقیه مردم دنیا رو نادیده بگیرن.

 18. زياد هم فکر نکنيد قوی هستيد بابا همين عربستان نيروی هواييش 10 دفعه ايران رو شخم ميزنه
  فکر کردی سرباز امريکايی هم مثل اون چارتا جوونی هستش که دست بند سبز بسته دستش؟
  فکر کردی بهت مهلت زنده بودن ميده فکر کردی از اين ناو شکنتون ميترسه
  اصلاً ما چی داريم که کسی ازش بترسه فکر کردی تو خيابون گارد ملی!!!! يه دختر رو با باتوم ميزنه
  اوج قدرت هستش؟
  باش تا صبح دولتت بدمد
  اون بحث شلوار رو هم وسط باز کنم اون يه مثال بود از بس ذهنتون منحرف و آلوده هست
  اينو از همه بيشتر دوست داشتی فعلاً که شما ها ثابت کردين غيرت بی شلورا از با شلورا بيشتره
  _______________________
  1. نیروی هوائی عربستان به دلیل این‌که هواپیماهایش از امکانات کافی جنگ الکترونیک برخوردار نیستن، فقط به درد شیعه‌کشی در یمن می‌خورد و به درد جنگ با ایران، یا از آن طرف جنگ با اسرائیل و آمریکا نمی‌خورد.
  2. سرباز آمریکائی دارد با ملاعمر و رفقای ریگی خلاص می‌گردد. وقت این کارها رو نداره.
  3. بحث‌های نامرتبط رو به میون کشیدی (خودمون شلوار نمی‌تونیم بدوزیم؟!)، طبعاً جوابت هم از همون سنخ بود! از بحث دقیق و منطقی و «مصداقی» استقبال می‌کنم. مثلاً در مورد همین ناوشکن جماران، یا حتی در مورد مدگرائی که باعث وابستگی اقتصادی و سیاسی ما می‌شه. هر چند برای این دومی نیاز به یک ارسال جدید هست تا بشه بهتر در موردش بحث کرد. اگر سعی کنیم موضوعات مورد بحث با متن اصلی هماهنگ باشد خیلی بهتر است.

 19. راجع به اينکه گفتی دروغ-هايتان من اصلاً نگفتم اون کشتی آلمانی بوده گفتم؟بگو کجاش گفتم
  تازه من چيزيو توجيح نميکنم من همون آيينه هستم که ايرانی جماعت حال نميکنه توش نگاه کنه
  شما هم نگاه نکن کسی مجبورت که نکرده
  _______________________
  منظورم سبزها و ضدانقلاب بود. هر چند شما هم مطالب خلاف واقع زیاد گفتید که در همون بالا بهتون جواب دادم. فعل‌ها رو تغییر دادم که اگر شما از اون‌ها نیستید جسارت نشده باشه.
  اما این رو حتماً باید بگم:
  آینه‌ات دانی چرا غماز نیست — زان‌که زنگار از رخش ممتاز نیست
  اگر سعی کنی بی‌طرفانه قضاوت کنی و مشکلات ایران رو در نظر بگیری، می‌بینی که با همۀ مسائل باید گفت که ساخت این ناوشکن دستاورد بزرگی بوده. تمام این مشکلات، باید با تلاش خودمان حل بشود. نمی‌دانم شما منظورت از ردیف کردن کلی مطلب -که بخش اعظمش غیرواقعی و خلاف واقع بود- واقعاً چیه؛ اما می‌خوام بدونم شما برای حل این چیزهایی که ردیف کردی، اگه واقعاً بهشون اعتقاد داری، چه راه حلی رو پیشنهاد می‌کنی؟
  نگو آمریکائی‌ها بیان همه چی خود به خود درست می‌شه! آمریکائی‌ها رو گردمون بنشینن همه چی رو برامون می‌آرن؟ حتی این راه حل هم دیگه کار نمی‌کنه. یک بار زمان شاه بسشونه! هر چی سلاح به ایران دادن، بر علیه خودشون به کار رفت. 🙂
  تازه عراق و افغانستان و پاکستان که قرار بود سه سوته ژاپن بشن، هنوز آب آشامیدنی درست و جاده تو پایتخت‌هاشون ندارن. شهرها و روستاهای دیگه که جای خود داره…

 20. کاری به این بحث تکراری که بعضی دوستان نمیخوان خودشون رو باور کنن ندارم.
  محض اطلاع دوست عزیز «هیچ کس «: آخه اگه قرار بود تنها تجهیزات نظامی تعیین کنند نفر برنده بود الان نه ویتنامی بود و نه ایارنی در برابر عراقی به نمایندگی از 40 کشور دنیا.
  جنگ 33 و 22 روزه ثابت کرد که عنصر اراده از هر چیزی مهمتره

 21. به هیچکس:

  اونایی که شما الان همجهت باهاشون موضع گرفتی به شاه میگفتند ژاندارم منطقه- جزیره ثبات- و …
  بعد معلوم شد اونهمه سلاح ثبات آور نیست

  ثبات این مملکت به اونهاییه که هشت سال با دست خالی روبروی همه ی سلاحهای دنیا وایستادند
  البته اگر شهید فهمیده ها امکانت و علم روز دنیا را داشته باشند شهید دورانها را خواهند ساخت اما مهمتر از هواپیمای شهید دوران روحیه ی گذشت و شهادت طلبی ش بود که حماسه آفرید.

  متاسفم در کشوری که هشت سال با دست خالی مقابل تمام سلاحهای دنیا ایستاده این روزها ترسوهایی پیدا می شوند که از نیروی هوایی عربستان می ترسند!!!!

  تو نگران نباش اگر مساله ای شد بیشین توی خونه کنار بخاری ما میریم برای دفاع ازت

 22. بسم الله
  سلام
  خیلی عالی بود. استفاده کردم
  چه می شه کرد اینا از عدم آگاهی رنج می برن و بدبختی اینه که با این بی سوادی حرف هم می زنن!!!!!
  چند روز پیش تو تاکسی یه پسر جوون داشت با راننده بحث های تخصصی می کرد که این متروی شیراز که دارن می سازن اینجاش اشکال داره. می گفت بابا اصلا نباید اینطوری مترو ساخت که. باید ال کنن بل کنن. اینطوری خاک برداری کنن. گفتم ببخشید جسارتا شما تحصیلاتتون چقدره و تجربه ای در این زمینه دارین؟ هول شد گفت چه ربطی داره دارم نظر می دم. گفتم مشکل اینجاست که شماها فکر می کنید تو هر چیزی می تونید نظر بدید.
  به اون کسی هم که میگه چرا همه رو ربط می دین به جنبش سبز باید بگم که اینا همه حامی جنبش سبز هستند. به جناب «هیچ کس» هم باید بگم خسته نشدی از بس همه عمرت تو سیاه نمایی گذشت و نخواستی حقیقت رو ببینی؟

 23. فکر کنم این عزیزان جنبش جلبک یک چیز دیگه رو فراموش کردن اونم اینکه چی الان میگم:

  وای وای رو کشتی به انگلیسی نوشته 76 دیگه معلوم شد که ساخت امریکا یا انگلیسه

  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 24. جالب بود. از قدیم گفتند عقل که نیست جان در عذاب است. این جماعت سبزکی هم از عقل نداشته شان در رنجند!

 25. پاسخ به هيچكس
  اين بي نوا چقدر از تو ماهواره در گوشش خوندن كه اصلا ايراني بودن خودش رو منكر ميشه بماند . داره خودش رو هم منكر ميشه .از اون اسمي كه براي خودش انتخاب كرده ميشه اينو فهميد . البته بينوا تقصير نداره شستشوي مغزي شده .
  انگار فراموش كرده همين چند سال پيش نيروي دريايي آمريكا با اون ناوگان كه آقاي هيچكس داره قربون صدقه اش مي ره از چندتا بسيجي كه با قايق موتوري بهشون حمله ميكردن جان به لب شده بود .

 26. يه جواب ساده به همه دوستان بالا
  هيچ کس از اينکه کشور مقتدری داشته باشه بدش نمياد اگه بياد يعنی عقلش معيوب هست
  من با هيچ پيشرفتی برای ايران مخالف نيست حتا بمب اتم هيچ اشکالی هم در داشتن اون نميبينم
  مشکل من اين هست که ما خودمون رو گول ميزنيم اين يه واقعيت هست
  ولی وقتی ما توی بنيادی ترين مسايل اقتصادی مونديم(نگين نمونديم ديگه اينقدر واضح هست که خيلی ها
  دارن با جونشون اونو احساس ميکنن)
  وقتی کشور من حتا نميتونه نفت استخراج کنه
  وقتی بنياد های فرهنگی داره به شدت به هم ميريزه و ما داريم واقعاً تو يه بحران هويت دست و پا ميزنيم
  وقتی ما بخش کشاورزی رو عملن از بين برديم(يعنی مثل اينکه دوست نداريم غذا بخوريم)
  اون وقت امديم ناو ميسازيم؟اصلاً بحث ناو هم نباشه ما کلی کار ديگه داريم که اول بايد اونا رو انجام بديم
  ايرانی جماعت(من خودم رو ايرانی نميدونم هيچ وقت هم بهش افتخار نکردم) مثل اون کلاغ بدبخت که امد راه رفتن کبک رو ياد بگير
  مال خودش رو هم يادش رفت ميمونه بايد همه کاری رو بکنه و بگه همه چی داره برای همين سنگ بزرگ نشانه نزدنه
  اين اخبار نظامی ايران رو که ميشنوم ياد زنده ياد احمد کسروی و کتاب تاريخ مشروطه مييفتم
  رضا خان هم همين حرف ها رو واسه اون ارتش که هی بهش ميباليد ميزد آخرش هم ديديم چی شد
  مشک ان است که ببويد نه انکه عطار بگويد
  آقای ناظر شما زياد صدا سيما نيگاه ميکنی تا اونجا که من يادمه اونا زدن يه قايق ايرانی رو غرق کردن که ايران مثل سگ ترسيده بود حتا يه بيانيه هم نداد
  اونا ثابت کردن که ميزنن و واقعاً هم ميزنن زدن يه هواپيما با 160 تا مسافر رفت تو دريا ايران به جرات ميشه گفت هيچ قلطی نکرد شما برو يه هوا پيما امريکايی رو بزن
  ميفهمی يه من ماست چقدر کره داره(از موضع قدرت حرف ميزنی نه؟)
  يه خورده صبر کنيد من خوشم نمياد نه ايران هيچ کشور ديگه درگير جنگ بشه
  ولی راهی که امثال شما در پيش گرفتن کشور رو به جايی مبره که بايد نره
  مسلن فکر ميکنيد ميريد شکستشون ميديد؟ خوب برادر من نفت رو تحريم کنن که از گرسنگی مردی چون حتا واسه خودت هم کشاورزی نداری
  قابل توجه اون دوستی که گفته بود ترسو!!! از ژاپن که کلفت تر نيستی 2 تا بمب اتمی زد زرتش غمسور شد
  بعدش کدوم جبهه ميری ميجنگی؟دوستانی که مطالعه دارن به اين دوستمون بگن که الان 2 جور جنگ بيشتر نداريم
  يا چريکی فرسايشی هستش يا هوايی کدومش رو بلدی؟ چريکی فرسايشی بايد يه کشور ديگه ساپرت مالی بکنه
  کدوم کشور تو رو ساپرت مالی ميکنه؟اگه حماس داره ميجنگه چون ما ساپرت مالی ميکنيم
  خلاصه زياد دور بر ندارين آواز دهل از دور خوشه جوجه رو هم آخر پاييز ميشمرن
  تاريخ هم واسه کشور هايی مثل ما تکرار ميشه يه نيگا به کتاب تاريخ دبيرستان بنداز همونا داره دوباره تکرار ميشه
  خوب نتيجه رو هم چند صفحه جلوتر نوشته متأسفانه نتيجه جالبی نيست
  ____________________
  شما می‌گی: «هيچ کس از اينکه کشور مقتدری داشته باشه بدش نمياد اگه بياد يعنی عقلش معيوب هست». خوب شما داری دقیقاً همین کار رو می‌کنی. مشکل ما با سبزها اینه که یک چیزی رو می‌گن و چیز دیگری رو در عمل انجام می‌دن.
  اتفاقاً من مشکل بسیاری را در داشتن بمب اتم می‌بینم و سخنان شما را دقیقاً به نفع دشمنان کشورمان می‌دانم. چون آن‌ها به دروغ می‌خواهند اثبات کنند ما به دنبال بمب هستیم. اما به قول آقای محمد جواد لاریجانی، این ترقه ترکاندن به چه درد می‌خورد؟ ایران به دنبال فناوری هسته‌ای برای تولید انرژی است. هدفی که ژاپن توانسته به اثبات برساند برای بشر مفید و صلح‌آمیز است.
  شما داری از جنایات آمریکا در بمباران اتمی آمریکا دفاع می‌کنی؟ دفاع از قتل رفتار مشمئز کننده‌ای هست. پیشنهاد می‌کنم در این رفتارتون تجدید نظر کنید. ما انسانیم. چگونه می‌توانیداز قاتلین چند صد هزار نفر انسان حمایت کنید؟
  شما که ادعا می‌کنید، مطالعه دارید -که البته با لحن نوشتارتون کاملاً تناقض داره- لطفاً بفرمائید بر چه اساسی می‌گوئید که تنها جنگ موجود هوائی و چریکی است؟! پس این همه نیروهای مختلف دریائی و زمینی و … به درد چه می‌خورد؟!
  شما در بحثتان به منبع استناد نمی‌کنید. دریغ از منبع، حتی منابع درپیت! کتاب علمی فدای سرتان! قرار نیست ما هم مثل افراد بی‌اطلاع صحبت کنیم. برای بحث باید:
  1. از روش حمله و ردیف کردن موارد اتهام! + توهین خودداری کنید.
  2. موارد مورد بحث را جدا جدا مطرح کرده و برای هر کدام دلیل و منبع قابل اتکا بیاورید.

  در غیر این صورت، باز هم باید این نکته را یادآوری کنم که این‌گونه مطلب نوشتن -که خودتان هم نمی‌خوانید، چون به خود زحمت نمی‌دهید حتی غلط‌های املائیش را تصحیح کنید- همان روش خاله‌زنکی است، نه یک بحث علمی، منطقی و قابل توجه.

 27. بابا ما ایرانی ها چه گناهی کردیم اگه آقای هیچ کس که فرت و فرت اینجا نظر میده که ایرانیا نمیتونن هیچ کاری بکنن ، کمبود اعتماد به نفس داره و خودش رو اندازه یک پشکل هم قبول نداره .

 28. 1. متاسفم از اینکه هر خبری علیه جمهوری اسلامی منتشر میشه یا هر حرفی که علیه یکی از آقایون زده میشه به جنبش سبز منسوب میکنید.
  از منافقین تا سلطنت طلب ها تا… شما همه اینها رو زیر مجموعه جنبش سبز میدونین.
  این از عدم شناخت شما نشات میگیره.
  یا واقعا هنوز نفهمیدین جنبش سبز کیه و چیه یا خودتون رو به نفهمی زدین ( با عرض معذرت)
  2. بخشی از گفته های این آقای هیچ کس درسته ( و نه همش )
  من از دوستان عزیزمون تقاضا میکنم نوشته های ایشون رو با دقت و کامل بخونن و سعی کنن بی طرف باشن. مطمئنا اگه با قضاوت قبلی بخونینش نتیجه ای که دوست دارین رو میگیرین.
  سعی نکنین به خاطر مخالفت با یه نفر هر چی میگه رو غلط محسوب کنین.
  ___________________
  1. به جنبش سبز کاملاً مرتبط هست. این مطلب را حامی جنبش سبز، آرش سیگارچی نوشته و رسانه‌های حامیان سبزها مانند بالاترین -که به قول ابطحی در آن تمرین دموکراسی می‌کنند!- و دنباله روی وب پخشش کرده‌اند. پس حق دارم بگویم که کار همین به اصطلاح جنبش سبز بوده.
  2. به هیچ وجه بحث مخالفت با «هیچ کس» نیست. کسی که نمی‌شناسمش و فقط در مورد حرف‌هایش نظر می‌دهم و این روندی کاملاً منطقی است که یک سخن را بخوانیم و آن را نقد کرده و پاسخ بدهیم. مشکل این جناب «هیچ کس» این است که یک سری شایعات و مسائل مختلف را ردیف می‌کند و خودش هم نمی‌دونه قصدش چیه. از یک طرف ایرانی را تحقیر می‌کند و جملات تحقیرآمیز صادق هدایت را می‌گوید، از یک طرف نوشته پر از غلط املائی تحویل خواننده‌ها می‌دهد (یعنی به خودش زحمت دوباره خواندن مطلبش را نمی‌دهد) و از طرف دیگر از زمین و زمان انتظار دارد که همه کارشان را درست انجام بدهند. به جد عقیده دارم که «هیچ کس» با کمی مطالعه مشکلش حل می‌شود.

 29. آقا حميد با اعتماد به نفس اگه ميتونستن به نظرت اوضاع مملکت اين بود؟
  خوبه والا معنی تونستن رو فهميديم يعنی اين:
  روسيه بچاپدت پاس بده به چين بگه خيلی گاگولن بابا تا ميشه ***
  شما سرت رو بگير بالا برو جار بزن بگو من ايرانيم تمام نفت و گاز و معدن منو مفت ميبرن
  ولی يه کوفتی به اسم اعتماد به نفس دارم من ايرانيم از اين چرتو پرتا
  که هر ملتی رو ميخوان بدبخت کنن ميزنن زير بقلش
  کاش يه خورده افتاده تر بوديم مثل همه درخت های پر بار
  ________________
  کلی داستان گفتی بعد یک نتیجه بی‌ربط گرفتی. چرا؟

 30. من نمی دانم این صحبت ها چه ربطی به جنبش سبز دارد ؟
  ترو خدا بس کنید و اینقدر منافقان ضد انقلاب خارج نشین را که از این آب گل آلود استفاده می کنند به ریش جنبش سبز نبندید
  _____________________
  به آرشیو وبلاگ نویسنده مطلب اصلی -آرش سیگارچی- مراجعه کنید، به شکل صریح حامی جنبش سبز بوده.
  و اما در مورد ضد انقلاب:
  اگر کروبی، موسوی و زنش موضع خود را در قبال این گروه‌ها مشخص کنند، بسیاری از مشکل حل می‌شود. اما مسئله این است که بخش اعظم برد رسانه‌ای و توانائی سبزها در پراکندن پیام‌های دروغ وابسته به به همین گروه‌های خارج از کشور است. چرا باید BBC فارسی که از بودجه وزارت خارجه انگلیس اداره می‌شود، باید مفت و مجانی برای سبزها تبلیغ کند؟ جز این است که سبزها شده‌اند مأمور اجرای خواسته‌های آن‌ها؟
  * BBC بدون نقاب

 31. جناب هیچ کس!
  شما که گفتی خودت را ایرانی نمی دونی پس منظورت از کشور که می گی کجاست ؟
  اشتباه اولت اینه که فقط جنگ را جنگ هوایی و چریکی می دونی ؟ نمی دونم جنگ نامتقارن رو شنیدی یا نه ؟ یک روش جنگیدن اینه که نگذاری حریفت از تمام امکاناتش استفاده کنه ؟ مثلاً اگه شما سوار قایق تندرو بشی دیگه رادار و ناو هواپیمابر کاری نمی تونه بکنه ؟
  در ثانی آمریکا تنها جایی جنگی رو شروع می کنه که مطمئن باشه هیچ خسارت قابل توجهی نمیبینه ؟ مهم نیست آمریکا توی جنگ احتمالی چقدر خسارت میزنه . اما اگر فقط به یکی از ناوهاش صدمه وارد بشه یا یکی از پایگاهش تو منطقه موشک باران بشه براش شکست مهمی خواهد بود.
  مطمئن باش همون کشورهایی که امروز آمریکا رو تو افغانستان زمینگیر کرده اند اگه به ایران حمله بشه به جنگ چریکی علیه آمریکا کمک می کنند.

 32. hi
  thanks for the info.
  _______________
  خواهش می‌کنم! کاری نکردم؛ فقط حقایقی که باید گفته می‌شد، گفتم. همه باید در جهت مبارزه با دروغ تلاش کنیم.

 33. دوست عزیز همین سمند اولا 10 میلیون نیست و بالای 15 میلیونه ثانیا در کاپوتش رو باز کن موتورش رو ببین بعد اینقدر بهش افتخار نمیکنی موتورش پژوست،در ضمن بنز توی ایران 100 میلیونه اونجا از سمند هم ارزونتره! راستی بقول دوستمون یه موتور ساخت داخل نام نبردی؟!
  ___________________________
  شوخی می‌کنی! من برای مقایسه بین سمند و بنز حدود قیمت گفتم. از 10 میلیون و 100 میلیون هم منظورم حدودی از این قیمت‌ها بود. بنگاه نیستم که قیمت لحظه به لحظه بدم! این جمله‌ات خیلی باحاله:
  بنز توی ایران 100 میلیونه اونجا از سمند هم ارزونتره!
  اونجا؟! بنز از سمند ارزون‌تره؟ 🙂 همیشه همین طوری بحث می‌کنید؟!

 34. وای که چقدر ضایع شدم!فقط بلدید سفسطه کنید!اولا گفتم این سمند که شده افتخار ملی شما اصلا ملی نیست!ثانیا توی خود آلمان این بنزهایی که توی ایران 100 میلیون و 200 میلیونه نهایتا 35 هزار دلاره،ثالثا منظورم این بود که با قیمتی در حد همین 15میلیون سمند یه ماشین بنزدر حد صفر میشه گیر اورد یکم اونه مختو بکار بنداز!درضمن یه سری به سایت yahoo بنداز و قیمت ماشین هاشو با قیمت های همون ماشینها توی ایران مقایسه کن بعد ملتفت میشی که چه کلاهی داره سرت میره؟! راستی یه موتور ساخت داخل اسم نبردی؟!!!
  یه نکته! به گفته رییس راهنمایی و رانندگی سالانه نزدیک به 3000 نفر در ایران بخاطر نداشتن ترمز ABS کشته میشن(حالا خسارت های مالی و روحیش بمونه)یک بار هم صداوسیما صداش درنیومده، حالاچندتا عوضی یه عکس از امام خمینی و رهبر انقلاب پاره کردن تا یک ماه شب و روز گوش فلک رو کر کردن! فقط بخاطر اینکه خودروسازی در ایران دولتیه !
  ____________________
  مشتی، یک ادعائی کردی، خودت هم موندی توش. حالا به من تهمت «سفسطه» بزنی، حل نمی‌شه!
  ادعا کردی: خارج از ایران، بنز از سمند ارزون‌تره!
  مجبوری همین‌طوری پشت سر هم ادعاهای عجیب و غریب کنی تا توش بمونی؟
  طوری این مشکلات را به من ربط می‌دهید انگار من پایه‌گذار اقتصاد دولتی در کشور بودم، نه موسوی و بهزاد نبوی و افراد دیگری که کمونیسم کعبه آمالشان بود! اما اصلاً مشکل دولتی یا خصوصی بودن نیست. مناظرۀ امشب رو دیدی؟ اگر خصوصی‌سازی خوبه، پس چرا 90% شرکت‌های خصوصی که الآن مشکل دارند، شرکت‌هائی هستند که در زمان خاتمی و در دورۀ دوم ریاست جمهوری او با زد و بند واگذار شدند. از ماجرای شرکت «رشت الکتریک» خبر دارید؟
  در نهایت، حرف بنده این است که با این حرف‌های خاله زنکی، راه انتقاد را می‌بندید. اگر کسی بخواهد انتقاد درستی هم به شرکت‌های خودروسازی داشته باشد، با این افتضاحات جنبش سبز، کارش دشوار می‌شود. جالب این‌جاست که بیشترین انتقادات مستند به خودروسازان -و بسیاری دیگر از مسائل مهم دیگر کشور- از سوی اصولگرایان انجام می‌شود. مثلاً:
  جهان نیوز: * پدیده‌ای که نباید از آن به سادگی گذشت؛ جدول هزینه‌های یک شرکت خودروسازی برای کنترل رسانه‌ها

 35. آقای عزیز این چه ربطی به سبزها داره، من خودم سبزم اما قرار نیست هر ننه قمری هر حرفی زد منم قبول کنم. زودتر از شما دنبال مدارک گشتم و بهتر از شما هم به نتیجه رسیدم. در این سایت
  http://www.krupp.ca/shiploader.htm
  به این پی دی اف برخوردم:
  http://www.krupp.ca/LAXTShiploader.pdf

  در عکس اگر دقت کنید آرم این شرکت لودرسازی کشتی که در جماران هم همین آرم هست را مشاهده می کنید
  شما هم مشخصا هنوز سبزها رو نشناختید.
  _______________________
  به دلیل این گفتم گاف سبزها چون نویسنده مطلب اصلی یکی از حامیان جنبش سبز بوده؛ کافیه به آرشیو وبلاگش مراجعه کنید. وقتی موسوی هیچ‌گونه موضع‌گیری نمی‌کنه، نتیجه‌اش چیزی از آب درمی‌آد که حتی دولت اسرائیل و آمریکا هم ازش حمایت می‌کنن. طبیعتاً اگر موسوی این حمایت‌ها رو رد می‌کرد -نه این‌که بگه نیست، چون حداقل حمایت رسانه‌ای رو داریم هر روز می‌بینیم و می‌خونیم- سبزها از این موارد بری می‌شدند؛ اما در حال حاضر منطقاً حق دارم بر طبق گفته موسوی این گاف را از جانب سبزها بدانم.

 36. اتفاقا من فکر می کنم ذهن شما نسبت به این قضیه (موضع گیری موسوی) جهت گیری شدست. موسوی این همه بیانیه داد و حرف از انقلاب و اسلام و حقوق مردم و … زد و هیچکس گوش نکرد چی میگه. اگر خوب به حرفاش گوش میکردی لااقل متوجه میشدی که بحث حمایت های اونطرفی بحث درجه دومیه. بماند که در بیانیه هفدهم این اعلام برائت رو هم کرده بود اما به ظاهر شما ندیدن.(بیانیه هفدهم: «ما نه آمریکایی هستیم و نه انگلیسی . تا حال نه کارت تبریکی برای روسای کشورهای بزرگ فرستاده ایم و نه امید یاری آنها را داریم و می دانیم با اصالت قدرت در روابط بین اللمل هر کشور به دنبال منافع ملی خود است و ما بیزار از کسانی هستیم که بر عرف و اعتقادات دینی و ملی ملت خود احترام نمی گذارند . و مضحک است که به ما تهمت اهانت به قرآن ، عاشورای امام حسین یا پاره کردن عکس حضرت امام قدس سره زده شود . مسلما حرمت شکنی اگر در روز عاشورا صورت گرفته باشد مورد تایید ما نیست، اما بدترین نوع حرمت شکنی را کشتن بندگان بیگناه و عزادار در روز عاشورا و در ماههای حرام می دانیم .
  «)
  عزیزم سبزها رو دریابید. این شخصی هم که این گاف رو داده حالا داده دیگه میبینی که رسانه حقیقت رو روشن می کنه. اون هم جوگیر شده (http://en.wikipedia.org/wiki/Krupp )خب اگه الان هم این پست رو بخونه متوجه اشتباهش میشه.
  من موسوی رو باور دارم اما شما لطفا فقط موسوی رو گوش کنید.
  _____________________________
  اتفاقاً بیانیۀ موسوی رو خوانده بودم و به همین دلیل هم گفتم وقتی این حمایت‌ها را رد کند و نه انکار، اتهام‌ها از او رفع می‌شود. ولی موسوی می‌خواهد هم حمایت مالی – رسانه‌ای غرب را داشته باشد و هم بگوید ما انگلیسی و آمریکائی نیستیم و کاری به آن‌ها نداریم! بی بی سی فارسی فقط یک نمونه کوچک از رسانه‌های متعددی است که از بودجۀ دولت‌های غربی تأمین می‌شود و به حمایت مستقیم از سبزها می‌پردازد. وقتی به وضوح این حمایت‌های هر روزه را می‌بینیم، این انکارها نه تنها چیزی را حل نمی‌کند، بلکه نشان دهندۀ دوروئی است. چون برخی از مردم از چنین حمایت‌های مستقیمی باخبر نیستند -مثلاً بعضی مذهبی‌هائی که به حساب نخست وزیر امام! حامی موسوی شدند و به بی بی سی دسترسی ندارند- ممکن است این حرف‌ها را باور کنند، اما کسانی که به اینترنت دسترسی دارند این ادعاها برایشان خیلی مسخره جلوه می‌کند.
  یک مورد دیگر دربارۀ عدم تطابق حرف‌های موسوی و واقعیت، ادعای «قرآن‌پژوهی» زهرا رهنورد هست؛ کسی که قبل از انقلاب مارکسیست بود و به اسلام اعتقادی نداشت و حجاب هم بر سر نمی‌کرد؛ اما پس از انقلاب به یکباره به مسلمانی دوآتشه تبدیل شد! این حرف‌های شهید دیالمه را ببینید که صراحتاً محتوای کتاب‌های رهنورد رو بر خلاف قرآن دونسته و یک مورد هم از تمسخر حضرت علی (ع) در کتاب «طلوع زن مسلمان» زهرا رهنورد، صفحه 20 و 25 ذکر کرده. آیا قرآن‌پژوهی و دفاع از اسلام این طوریه؟
  * فایل PDF آخرین سخنرانی شهید دیالمه

 37. آقای ناشناس برای دیدن موتور که خیلی بهش اهمیت می دهید سری به موتور سازی مگان بزن. البته یک دفعه نگی این همون پژو هست که در آن صورت من هم باید بگویم این قلب که می گویند همون است که ابن سینا گفته و غربیها و … از ما دزدیدن! و یک مطلب مهمتر اینکه موتور پایه گاز سوز فقط در ایران هست و لاغیر البته با کمک جاهای دیگه البته بوده و کسی هیچوقت نمی گوید و نگفته ما جزیره شویم و همه چیز! از خودمان. ما انسانیم و به دست آوردهای انسانها هم احترام می گذاریم و هم ما هم در آن نقش داشته ایم. ادعایی نداریم ولی ما خیلی خیلی بیش از جوامع دیگر سهم خود را در تمدن انسانی ادا کرده ایم.
  از صاحب این وبلاگ هم تشکر می کنم. در این جامعه تفکر سوز جواب آدمهایی که روحیه خودخواهی خود را با استفاده از تکنولوژی دیگران و بر سر مردم کوفتن می دانند و خود را طوری می نمایانند که انگار تکنولوژی غرب دربست ازان آنهاست و دایه مهربانتر از مادر شده اند فقط باید با روش خودشان یعنی استفاده از همان تکنولوژی استفاده کرد. هر چند به آن اعتقادی ندارم. هنوز وبلاگ ندارم و این معنیش این نیست که کامپیوتر نمی فهمم که حتی خیلی خیلی بیش از متوسط جامعه که 90 درصد آنها (دارندگان وبلاگ) متعلق به همان جماعت خود بزرگبین خود خواه است می فهمم و قصد هم ندارم این فن را در راستای زیر سوال بردن انسانیت و آزادگی خود و کشور خود و هر کشور دیگر بکار برم.
  آقای وبلاگ نویس بیشتر اوقات جواب اراجیف که در برخی سایتها و وبلاگها زده می شود خموشی است که آنها حتی ارزش فکر کردن هم ندارند چه رسد به جواب دادن ولی به هر حال از پاسخ شما به این وارونه سازان و سیاه نمایان تشکر می کنم. و یک جواب خلاصه با آنهایی که با بزرگ مردن استکبار و مستکبرین نان می خورند: آقا این کشور 100 در صد وابسته است ، فقیر است، هیچی ندارد، حتی آفتابه اش هم چینیها می سازند ولی:
  ما آمده ایم تا بسازیمش، آمده ایم تا با ساختن آفتابه شروع کنیم، آمده ایم تا با ساختن فشفشه ازش محافظت کنیم، آمده ایم تا با غنی سازی هیچ درصد یک روزی سوختمان را تهیه کنیم تا چون تویی از بی برقی نمیرد، آمده ایم تا کار کنیم که فقیر نشویم ، اصلا می خواهیم با لیوان آب به مزارعمان بدهیم
  اشکالی دارد؟ بدتان می آید؟ به جاییتان اسیبی می رسد؟ شما بروید بنز سوار شوید! شما بروید لگن را دور بیاندازید؟ شما بروید به جای فلسفه ملاصدرا فلسفه وبر را بخوانید، شما بروید شلوار جین آمریکایی اصل بپوشید یا اصلا هیچ چیز نپوشید، شما بروید با مید وی یا آیزنهاور عکس یادگاری بیاندازید، ما می رویم با همان قایقهای پلاستیکی عکس می گیریم و یک روزی جمارانش را می سازیم و بعد معلوم نیست چی حالا دلت بخواهد یا نخواهد. یک چیز دیگر اینکه اگر بنز هم خواستی سوار شوی باید پولش را از راه درست بدست بیاوری چون ما قایقسوارها دیگر می خواهیم نگذاریم پول اون نفتهایی که می گویی از اون ور آب می آیند در بیاورند را بگذاریم شما با بنز سواری دور بریزی. اصلا هم نمی خواهیم از اون ور آب بیایند و نفتمان را در بیاورند یک روزی خودمان در می آوریم. ( ببخشید این جوری صحبت کردم برای هر کدام از این ادعا ها جواب دقیق علمی وجود دارد ولی چون می دانم این جماعت اصلا نمی دانند سرمایگذاری را با س می نویسند یا با ص بهتر دیدم با همان زبان خودشان با هاشون صحبت کنم)

 38. زنده باشي اخوي
  مستدل و مردانه نوشتيد
  اگر به وبلاگ حقير سري بزنيد ممنون مي شوم جهت كمك در امر خبررساني از طريق يك خبرگزاري

 39. آرش سیگارچی سوتی داده! بد هم سوتی داده. من بر عکس شماذخیره آخرتم اونقدر پربار نیست که با خیال راحت چوب حراج بزنم به بخشی ازش و با قطعیت این سوتی رو از روی عمد و برای تحمیق مردم بدونم. به یک نمیدونم ساده قضاوت می کنم. و تهش هم اضافه می کنم ان شا الله که اشتباه بوده اما حالا اون وسط موسوی و جنبش سبز و مخملباف چه ربطی دارند که مثل وصله ناجور سنجاق شدن به قضیه، الله اعلم.
  اما حرف من اساسی تر از این هاست:
  دوست من، الان که داشتم نوشته ات و بخش زیادی از جوابهایی که به سوالها دادی رو می خوندم یه سوالی خیلی آزارم داد اونم اینه که واقعا چرا بایدشماها شیرینی هر موفقیت ملی رو به کام این مردم زهر کنید؟
  تو اگه بگی «شیرینی موفقیت ملی» احتمالا از تلویزیون شنیدی و داری ادای مجری رو در میاری اما من به خاطر شغلم با پوست و گوشت خودم احساس میکنم این موفقیت و موفقیتهای عزصه دفاعی یعنی چی. فقط نمی فهمم اینکه توی هر مسیله ای دنبال یه بهونه برای کوبیدن موسوی و طرفداراش گشتن یعنی جی؟ ریگی رو میگیرن خبرهای رجا و فارس و … همش تهش یه ربطی می دن به موسوی. ناوشکن می سازن همینطور و …
  این رفتار شما و همفکرهای شماخیلی زودتر از اونی که فکر کنید اثر کرده. امروز این تحدی شما برای به چالش کشیدن حقانیت اعتراض موسوی و طرفدارانش با سرمایه های «مباهات ملی» باعث شده بخشی از مخالفین دز پازل شما بازی کنند و با همه ی وجود تلاش کنند که این موفقیتها رو تخطئه کنند. موفقیتی که همونقدر مال شماس که مال اونهاست و مال موسوی است و هر ایرانی دیگه ای به اندازه مساوی ازش سهم داره. اما اونها امروز این تعلق به خود رو نمی بینن. چون شماها نمی گذارید.
  8 ماهه که شما و همفکرانتون شنیعترین نسبتها و قبیحترین توهین ها رو به موسوی و مردم معترض دادید و کردید. اما یک بار با خودتون گفتید خب به چه قیمتی؟آخرش که چی؟ به فرض موسوی رو گرفتن و اعدام کردند بفرموده احمد جنتی! و زندانی ها را مستقل از جرم و محکومیتشون به سبک سال 67 اعدام کردنداونطوری که حمید روحانی خواستار شده! مابقی هم از ترس جونشون به کنج خونه ها خزیدند! بعد چی؟
  شما می مونید و نظامی که بیماری رابه جای درمان با مسکن پنهان کرده. آیا این مردمی که این برخورد را ببینند هرگز این نظام را از خودشون خواهند دید؟نسل آینده ای که تربیت می کنند چی؟ و از بخت بد شماها این معترضین اکثر تحصیلکرده های کشورند و اکثر هنرمندان کشورند و اکثر قشری که بدنه جامعه خواه ناخواه نگاه و دنباله رویش از اونهاست.
  تمام حرف من اینه که شما دوستان-که با تمام اختلاف سلیقه سیاسی که داریم ولی براتون احترامی قائلم که پاسخ متقابل درخوری براش نمی بینم- امروز بر سر شاخه نشستید و دارید بن درخت رو می برید.

  شهاب و صاعقه و جماران و دستگیری ریگی و … مال این مردمه. شما رو به خدا با تنگ نظری مصادره به مطلوبش نکنید.
  ________________
  ماشاء ا…؛ دروغ یکی دو تا که نگفتید! الی ما شاء ا…؛ خوب. کی گفت اینا مال مردم نیست. شما خودتون رو از مردم جدا کردید. شما خواستید بیشتر از 400 هزار نفر معلم و فرهنگی و مردم برگزارکننده انتخابات را لجن‌مال کنید، اما خوب، نتیجه برعکس شد و شما و هم‌فکرهاتون خودتون جلوۀ واقعی خودتون رو به مردم نشون دادید. مردم به چه زبونی بگن؟ موسوی، نمی‌خوایمت…
  آشوب‌گران در خیابان گفتند: رأی ما کو، اما با این شعار می‌خواستند رأی مردم رو بدزدند. شما هم حمایت کردید.
  من از دولت اسم نبردم و این مطلب رو هم در ذیل «ایران‌ستیزی» آرشیو کردم. در مطالبم مثل شما نیت‌خوانی نکردم و از واقعیات حرف زدم. با این نیت‌خوانی شما، ممکن است طرف هر گناهی را هم علناً مرتکب بشود، اما نیتش خیر باشد! مثلاً تهمت دروغ‌گوئی و تقلب بزند و دستور به آشوب بدهد، ولی هدفش خیر باشد! خیر. ما این طور قضاوت نمی‌کنیم. از روی واقعیات اظهار نظر می‌کنیم.
  آقای موسوی لطفاً به این عكس‌ها نگاه كنید
  اما در مورد اعدام‌های محاربین سال 67 تهمت زدید که این‌ها را بدون بررسی محکومیت اعدام کردند. چرا دروغ می‌گید؟ آیا با حمایت از کسانی که پوست سر و بدن مخالفشان را می‌کنند -کاری که ریگی شرور جنایتکار نمی‌کرد- هنوز می‌توانید دم از حمایت از تحصیلکرده و هنرمند بزنید؟
  آن چیزی که دیده‌ایم این است که اکثر حامیان موسوی، کسانی هستند که به نوعی از رانت‌های دولتی بهره‌مند شده‌اند. وقتی دختر موسوی با معدل 13.5 لیسانس و 14.7 فوق، بر خلاف قانون، بدون کنکور در دورۀ دکتری چپانده می‌شود، تا آخرش معلوم است که این تحصیل‌کرده‌های مورد اشارۀ شما از چه سنخی هستند:
  پذیرش غیرقانونی دختر موسوی در دوره دکتری + اسناد
  متأسفانه این خبرها در سایت‌های سبزها سانسور می‌شود و حتی برای ممانعت شما از خواندن این اخبار، مثل مجاهدین انقلاب که نمی‌گذاشتند اعضایشان بدون اجازه قرآن بخوانند، مخالفین خود را به دروغ‌گوئی متهم می‌کنند تا به زعم خود هوادارانشان را واکسینه کنند!
  نقد استدلال‌های آقای موسوی برای تقلب در انتخابات
  جناب، موسوی بدون هیچ مدرکی تهمت تقلب در انتخابات رو مطرح کرد. شما که مدعی هستی که موسوی نمی‌خواست رأی مردم رو بدزده و اعتراضش حقانیت داشته، این شیوۀ زشت تهمت‌زنی رو چطور توجیه می‌کنی؟ آیا دلایل قانع‌کننده برای این ادعاها داری؟

 40. ژاپن هم اگه مردمش مثله این هیچ کس فکر میکردن الان ژاپن نبود.یکی نیست به این علامه بگه اخه لامذهب تو برا کشورت چی کار کردی.اگه خودرو سازی یا صنایع ما رشد نمیکنه بخاطر اینه که ادمای خود باخته ای مثله تو اونجا هستن.خدایی کارگرجماعت ایرانی چقدر از زیرکار درمیره؟دیگه چه برسه به مدیرا که طعم پولو هم میچشن.کجای دنیا ادمایی مثله تو داره که اینجوری یه دستاورد ملی رو تخطئه میکنن.اصلا میگیم این منتاژه بازم این حرفارو باید بزنید.ببینم مگه موشکو هواپیما و ناو مثله تلویزیون و ماشین لباسشوئی هستش که بشه یا اجازه بدن منتاژکرد.میرزا ملکم خان مرده ولی فرزندای خلفش هستن .واقعا امام خمینی راست گفت که تلاش برای اهل کردن مرفهین بی دردمثل اب درهاونگ کوبیدنه.اقا پسری که مطالعه هم داری بدون که امریکا جونت و اون ناتو و شیخکای خلیج همیشه پارسی (به یمن وجود بسیجیهای اریایی تراز قرتی های شمرون نشین) و اون سگای صهیون با اون همه به قول تو ناو و هواپیما و تکنولوژی پیشرفته 33 روز جلوی یه گروه چریک که تمام عشقشون یه عکس از امام خامنه ایه مثله خر تو گل گیر کردن.بعضی از این حضرات چنان خود باخته اند که من میگم اگه یه زمانی این امریکایی ها بیان تو این کشور اینا روی بعضی از این عربارو کم میکنن و ناموسشونو رو دست میگیرن و تو مراسم خوش امد گویی تحویل اونا میدن.ولی نه ما نمیذاریم به قول دوستمون شما بخوابید بقل بخاری دوستان هستن ازتون مراقبت کنن.فقط یه مساله رو رعایت کنید دهناتونو ببندید.بسته هم بودا جدیدا خیال برتون داشته افتادید به زر زر.ما که میدونیم کیا ازکپن فروشی تو زمان جنگ به کجاها رسیدن یا کیا بودن که وقتی صدام موشک میزد اینور کف میزدن براش وتو دلشون میگفتن کاش چند متر اینورترمیخورد و شبا برا جنگنده های بعثی چراغ روشن میکردن.بدبختا اخرشم تو مرصاد سرویس شدن ولی مثله اینکه تخمو ترکشون زبون باز کردن.

 41. به قول علیرضای زاکانی، «استفاده کردیم»
  1-افاضه کردید که:»کی گفت اینا مال مردم نیست…این مطلب رو هم در ذیل «ایران‌ستیزی» آرشیو کردم.»
  البته شما لطف کردید، اما ذیل ایران ستیزی تیتر زدید «پاسخی به گاف جدید سبزها در مورد ناوشکن جماران».خب این مقاله مال کسیست به نام آرش سیگارچی. یک نفر و فقط یک نفر. سبزها یک جمعیت چند میلیونی هستند. این «ها» در عبارت «سبزها» تعمیم از جزء به کل است و از اونجایی که ایشون نه سخنگوی سبزها هستند و نه رهبرشون و فقط یک مخالف دولت یا احیانا نظام هستند، پس تعمیم شما غلطه.خیلی خیلی خیلی بدیهیست، فکر نمی کردم لازم باشه اینها را توضیح بدم. به هر حال مثل اینه که یک گل زرد ببینید و نتیجه بگیرید گلها زردند. این تلویحا متهم کردن «سبزها» به ایران ستیزی است!
  الحمدلله اینجا رو دروغ نگفتم.
  2- باز افاضه کردید که: «در مطالبم مثل شما نیت‌خوانی نکردم و از واقعیات حرف زدم. با این نیت‌خوانی شما، ممکن است طرف هر گناهی را هم علناً مرتبک بشود، اما نیتش خیر باشد! مثلاً تهمت دروغ‌گوئی و تقلب بزند و دستور به آشوب بدهد، ولی هدفش خیر باشد! خیر. ما این طور قضاوت نمی‌کنیم. از روی واقعیات اظهار نظر می‌کنیم.»
  به من در بچگی یاد دادن که اگر در ماه رمضان دیدی یک مسلمانی دور دهانش آغشته است به غذا حق نداری گمان کنی روزه خواری کرده باید با خودت بگی حتما یک غذایی رو چشیده و بعد تف کرده. به شما هم حتما گفتنه اند. شاید یادتان رفته.
  یا ایها الذین آمنوا اجتنبوا کثیرا من الظن ان بعض الظن اثم.
  حالا امروز چی شده که «اصالت صحت» مهجور مونده؟؟؟ الله اعلم.
  انصافا هم لااقل در این مورد هیچ دلیلی ندارید که اینجور میگید بر اساس «واقعیات» قضاوت کرده اید. من که این واقعیت رو نمی بینم.اگه منصف باشید به من حق می دید. و این تازه در حالیست که اگر به فرض ثابت هم بشود که غرض در نگارش این متن بوده باز هم تعمیم به کل سبزها غلط است.
  3- ادامه دادید که: «آن چیزی که دیده‌ایم این است که اکثر حامیان موسوی، کسانی هستند که به نوعی از رانت‌های دولتی بهره‌مند شده‌اند. وقتی دختر موسوی با معدل 14 بر خلاف قانون، بدون کنکور در دورۀ دکتری چپانده می‌شود، تا آخرش معلوم است که این تحصیل‌کرده‌های مورد اشارۀ شما از چه سنخی هستند»
  این حرف انصافا خیلی زشت بود. «اکثر » طرفداران موسوی از رانت دولتی استفاده کرده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! برای این بهتانتون دلیلی هم دارید؟ اگر به فرض هم این مثال شما درست باشد که باز بحث تعمیم جزء به کل پیش می آید و اگر غیر از این است به چه مستندی این حرف را می زنید؟ فقط چون از طرفداران موسوی بدتون میاد؟ اگه من بیام با روش خودتون بدون استدلال بگم اکثر طرفداران احمدی نژاد واسه خاطر سیب زمینی دورش جمع می شن خداییش چه جوابی می دید؟اون جواب رو برای خودتون با صدای بلند بخونید. البته هستند کسایی که به خاطر سیب زمینی دور این آقا جمع می شن، اما اینکه بگم اکثر هستند یا اقل این مستلزم اطلاع بیشتریه که ندارم و شما هم نداری. منتها من حکم صادر نمی کنم و شما می کنی.
  4- و اما نکته آخر و از همه مهمتراعدام 67:
  این لینک رو ببینید:
  tabook**/2008/07/khomayni_67.jpg
  در این نامه که علی الظاهر ظهر حکم بدوی امام بوده، حاج احمد آقا از قول آقای موسوی اردبیلی دادستان وقت ،سه انقلت رو وارد کردن و از امام کسب تکلیف کرده اند.
  1-آیا این حکم مربوط به آنهاست که در زندانها بوده اند ومحاکمه شده اند و به اعدام محکوم شده اند ولی تغییر موضع نداده اند و هنوز هم حکم در مورد آنها اجرا نشده است یا آنهایی که حتی محاکمه هم نشده اند محکوم به اعدامند.
  2-آیا منافقین که محکوم به زندان محدود شده اند و مقداری از زندانشان را هم کشیده اند ولی بر سر موضع نفاق می باشند محکوم به اعدام می باشند.
  3-…
  و جواب داده شده این است: در تمام مراحل فوق هر کس در هر مرحله ای اگر بر سر نفاق باشد حکمش اعدام است، سریعا دشمنان اسلام را نابود کنید و …(ادامه مربوط به بند 3 و متهمان شهرستانی و محل محاکمه آنهاست)

  من توی نوشته ام گفته ام»زندانی ها را مستقل از جرم و محکومیتشون به سبک سال 67 اعدام کردند». من اینجا نمی خوام درمورد درستی و نادرستی حکم امام بحث کنم. من نه فقیه ام نه حقوقدان. اما یک چیز واضحه. افرادی بودند که قبلا محاکمه شده بودند و حکمی به غیر از اعدام براشون صادر شده بود. مثلا 2 سال زندان و اگر اینها سر موضع می ماندند اعدام می شدند کما اینکه بعضی هاشون هم شدند.خب جرم اون آدم مورد مثال ما 2 سال زندان بوده و محکومیتش هم دو سال. اینکه اونو اعدام کرده اند مستقل از حکم و محکومیت او بوده. «مستقل» بودن هم به معنی درست یا غلط بودن نیست. این دیگه اونقدر واضحه که می ترسم بهتون بر بخوره اگه بیشتر توضیح بدم.
  پس اینکه از قول من گفتید «این‌ها را بدون بررسی محکومیت اعدام کردند.» من همچین حرفی نزدم و نافی «بررسی» نبودم. حالا اینکه ضابطین در بررسی هاشون عادلانه عمل کردند یا نه جزئیاتیست که جای طرحش توی بحث سطح بالای(abstract) ما نیست.
  راستی یه نگاهی به حرفهای آقاي محمديان، رئيس نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌ها بندازید ایشون یه جا گفتن که 70 درصد دانشگاهیان به نامزدی غیر از رییس دولت مستقر رای داده اند.
  و یا همین دیروز آقای کلهر در مورد 8 میلیون تحصیلکرده سبز صحبت کردن.
  اینا رو بخونید و دیگه بدیهیات روحاشانکنید. در اینکه اکثر تحصیل کرده ها و دانشگاهی های ماطرفدار به قول شما «سبزها» هستند واقعا دیگه بحثی نیست.
  راستی لینک اینها رو نتونستم بدم بهتون آخه سازمان مجاهدین انقلاب هر چی سایت خبری مخالف یا معترض بوده رو فیلتر کردن تا طرفداراشون واکسینه بشن!

  _____________________
  به قول علیرضای زاکانی، «استفاده کردیم»
  1-افاضه کردید که:»کی گفت اینا مال مردم نیست…این مطلب رو هم در ذیل «ایران‌ستیزی» آرشیو کردم.»
  البته شما لطف کردید، اما ذیل ایران ستیزی تیتر زدید «پاسخی به گاف جدید سبزها در مورد ناوشکن جماران».خب این مقاله مال کسیست به نام آرش سیگارچی. یک نفر و فقط یک نفر. سبزها یک جمعیت چند میلیونی هستند. این «ها» در عبارت «سبزها» تعمیم از جزء به کل است و از اونجایی که ایشون نه سخنگوی سبزها هستند و نه رهبرشون و فقط یک مخالف دولت یا احیانا نظام هستند، پس تعمیم شما غلطه.خیلی خیلی خیلی بدیهیست، فکر نمی کردم لازم باشه اینها را توضیح بدم. به هر حال مثل اینه که یک گل زرد ببینید و نتیجه بگیرید گلها زردند. این تلویحا متهم کردن «سبزها» به ایران ستیزی است!
  الحمدلله اینجا رو دروغ نگفتم.
  2- باز افاضه کردید که: «در مطالبم مثل شما نیت‌خوانی نکردم و از واقعیات حرف زدم. با این نیت‌خوانی شما، ممکن است طرف هر گناهی را هم علناً مرتبک بشود، اما نیتش خیر باشد! مثلاً تهمت دروغ‌گوئی و تقلب بزند و دستور به آشوب بدهد، ولی هدفش خیر باشد! خیر. ما این طور قضاوت نمی‌کنیم. از روی واقعیات اظهار نظر می‌کنیم.»
  به من در بچگی یاد دادن که اگر در ماه رمضان دیدی یک مسلمانی دور دهانش آغشته است به غذا حق نداری گمان کنی روزه خواری کرده باید با خودت بگی حتما یک غذایی رو چشیده و بعد تف کرده. به شما هم حتما گفتنه اند. شاید یادتان رفته.
  یا ایها الذین آمنوا اجتنبوا کثیرا من الظن ان بعض الظن اثم.
  حالا امروز چی شده که «اصالت صحت» مهجور مونده؟؟؟ الله اعلم.
  انصافا هم لااقل در این مورد هیچ دلیلی ندارید که اینجور میگید بر اساس «واقعیات» قضاوت کرده اید. من که این واقعیت رو نمی بینم.اگه منصف باشید به من حق می دید. و این تازه در حالیست که اگر به فرض ثابت هم بشود که غرض در نگارش این متن بوده باز هم تعمیم به کل سبزها غلط است.
  3- ادامه دادید که: «آن چیزی که دیده‌ایم این است که اکثر حامیان موسوی، کسانی هستند که به نوعی از رانت‌های دولتی بهره‌مند شده‌اند. وقتی دختر موسوی با معدل 14 بر خلاف قانون، بدون کنکور در دورۀ دکتری چپانده می‌شود، تا آخرش معلوم است که این تحصیل‌کرده‌های مورد اشارۀ شما از چه سنخی هستند»
  این حرف انصافا خیلی زشت بود. «اکثر » طرفداران موسوی از رانت دولتی استفاده کرده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! برای این بهتانتون دلیلی هم دارید؟ اگر به فرض هم این مثال شما درست باشد که باز بحث تعمیم جزء به کل پیش می آید و اگر غیر از این است به چه مستندی این حرف را می زنید؟ فقط چون از طرفداران موسوی بدتون میاد؟ اگه من بیام با روش خودتون بدون استدلال بگم اکثر طرفداران احمدی نژاد واسه خاطر سیب زمینی دورش جمع می شن خداییش چه جوابی می دید؟اون جواب رو برای خودتون با صدای بلند بخونید. البته هستند کسایی که به خاطر سیب زمینی دور این آقا جمع می شن، اما اینکه بگم اکثر هستند یا اقل این مستلزم اطلاع بیشتریه که ندارم و شما هم نداری. منتها من حکم صادر نمی کنم و شما می کنی.
  4- و اما نکته آخر و از همه مهمتراعدام 67:
  این لینک رو ببینید:
  tabook**/2008/07/khomayni_67.jpg
  در این نامه که علی الظاهر ظهر حکم بدوی امام بوده، حاج احمد آقا از قول آقای موسوی اردبیلی دادستان وقت ،سه انقلت رو وارد کردن و از امام کسب تکلیف کرده اند.
  1-آیا این حکم مربوط به آنهاست که در زندانها بوده اند ومحاکمه شده اند و به اعدام محکوم شده اند ولی تغییر موضع نداده اند و هنوز هم حکم در مورد آنها اجرا نشده است یا آنهایی که حتی محاکمه هم نشده اند محکوم به اعدامند.
  2-آیا منافقین که محکوم به زندان محدود شده اند و مقداری از زندانشان را هم کشیده اند ولی بر سر موضع نفاق می باشند محکوم به اعدام می باشند.
  3-…
  و جواب داده شده این است: در تمام مراحل فوق هر کس در هر مرحله ای اگر بر سر نفاق باشد حکمش اعدام است، سریعا دشمنان اسلام را نابود کنید و …(ادامه مربوط به بند 3 و متهمان شهرستانی و محل محاکمه آنهاست)

  من توی نوشته ام گفته ام»زندانی ها را مستقل از جرم و محکومیتشون به سبک سال 67 اعدام کردند». من اینجا نمی خوام درمورد درستی و نادرستی حکم امام بحث کنم. من نه فقیه ام نه حقوقدان. اما یک چیز واضحه. افرادی بودند که قبلا محاکمه شده بودند و حکمی به غیر از اعدام براشون صادر شده بود. مثلا 2 سال زندان و اگر اینها سر موضع می ماندند اعدام می شدند کما اینکه بعضی هاشون هم شدند.خب جرم اون آدم مورد مثال ما 2 سال زندان بوده و محکومیتش هم دو سال. اینکه اونو اعدام کرده اند مستقل از حکم و محکومیت او بوده. «مستقل» بودن هم به معنی درست یا غلط بودن نیست. این دیگه اونقدر واضحه که می ترسم بهتون بر بخوره اگه بیشتر توضیح بدم.
  پس اینکه از قول من گفتید «این‌ها را بدون بررسی محکومیت اعدام کردند.» من همچین حرفی نزدم و نافی «بررسی» نبودم. حالا اینکه ضابطین در بررسی هاشون عادلانه عمل کردند یا نه جزئیاتیست که جای طرحش توی بحث سطح بالای(abstract) ما نیست.
  راستی یه نگاهی به حرفهای آقاي محمديان، رئيس نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌ها بندازید ایشون یه جا گفتن که 70 درصد دانشگاهیان به نامزدی غیر از رییس دولت مستقر رای داده اند.
  و یا همین دیروز آقای کلهر در مورد 8 میلیون تحصیلکرده سبز صحبت کردن.
  اینا رو بخونید و دیگه بدیهیات روحاشانکنید. در اینکه اکثر تحصیل کرده ها و دانشگاهی های ماطرفدار به قول شما «سبزها» هستند واقعا دیگه بحثی نیست.
  راستی لینک اینها رو نتونستم بدم بهتون آخه سازمان مجاهدین انقلاب هر چی سایت خبری مخالف یا معترض بوده رو فیلتر کردن تا طرفداراشون واکسینه بشن!

  _____________________
  اول این‌که از خوانندگان گرامی پوزش می‌خواهم که این مطلب (که پر است از دروغ و تهمت و پخش کردن جعلیات منافقین)، برای مدت طولانی بدون پاسخ ماند. متأسفانه شما موارد متعددی را ردیف کردید و این هم از روش‌های سفسطه است که با مطرح کردن موارد متعدد، سعی کردید بی‌پایه و اساس بودن مطالب را پنهان کنید.

  گفتید:
  به من در بچگی یاد دادن که اگر در ماه رمضان دیدی یک مسلمانی دور دهانش آغشته است به غذا حق نداری گمان کنی روزه خواری کرده باید با خودت بگی حتما یک غذایی رو چشیده و بعد تف کرده. به شما هم حتما گفتنه اند. شاید یادتان رفته.
  حرف شما اصلاً ربطی به کار بنده ندارد. وقتی گناه علنی انجام می‌شود، اتفاقاً ماستمالی آن شرعاً مجاز نیست. زنا اگر علنی نشود، مجازات آن ممکن نیست، اما وقتی علنی بشود و بر طبق نص صریح قرآن به تعداد کافی شاهد موجود است، نه تنها بخشش لازم نیست، بلکه در قرآن صراحتاً گفته شده رأفت بی‌جا خلاف است. نادیده گرفتن جرم خلاف‌کار، مسائل مختلفی را به بار می‌آورد که یکی از آن‌ها پایمال کردن حقوق مردمی است که به شرع و قانون پایبند هستند.
  متأسفم که شما از اصول اساسی دین عاجزید و بعد می‌گوئید:
  در بچگی به من یاد دادن!
  خداوند در سوره نور آیه 2 می فرماید: «الزانیه و الزانی فاجلدوا كل واحد منهما مأه جلده و لا تأخذكم بهما رأفه فی دین الله ان كنتم تؤمنون بالله و الیوم الاخر و لیشهد عذابهما طایفه من المؤمنین»: هر یك از زن و مرد زناكار را صد تازیانه بزنید و نباید رأفت (و محبت كاذب) نسبت به آن دو شما را از اجراى حكم الهى مانع شود، اگر به خدا و روز جزا ایمان دارید! و باید گروهى از مؤمنان مجازاتشان را مشاهده كنند»!
  بهتر است با مطالعه دینتان را از منابع صحیح بگیرید نه این‌که بر اساس شنیده‌ها اظهار نظر کنید. البته حتی اگر متوجه آن شنیده هم می‌شدید باز هم مشکلی نبود، چون آن مسئلۀ بی‌ربط را این‌جا مطرح نمی‌کردید.

  در این نامه که علی الظاهر ظهر حکم بدوی امام بوده، حاج احمد آقا از قول آقای موسوی اردبیلی دادستان وقت ،سه انقلت رو وارد کردن و از امام کسب تکلیف کرده اند.
  هر چه گشتم تنها در سایت‌های منافقین چنین مطلبی را دیدم. به هر حال، فوتوشاپ هم هست و این روزها جعلیات برای منافقین آسان شده! به همین دلیل هم اگر تونستید سند درستی بیارین، من حاضر به ادامۀ بحث هستم، وگرنه بر اساس مدرک جعلی که نمی‌شه بحث کرد.
  راستی یه نگاهی به حرفهای آقاي محمديان، رئيس نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌ها بندازید ایشون یه جا گفتن که 70 درصد دانشگاهیان به نامزدی غیر از رییس دولت مستقر رای داده اند.
  و یا همین دیروز آقای کلهر در مورد 8 میلیون تحصیلکرده سبز صحبت کردن.
  نمی‌دونم شما چرا به جای آوردن مدارک مستند، به حرف این و اون -با برداشت خودتون- استناد می‌کنید. چند وقت پیش هم که از قول آقای زاکانی نقل کردید که مؤسسات نظرسنجی دولتی گفته بودن که انتخابات به مرحلۀ دوم می‌ره، بعد معلوم شد که اصل حرف ایشون این بوده که عده‌ای نفوذی برای هموار کردن تهمت تقلب چنین حرفی زده بودن.
  خب این مقاله مال کسیست به نام آرش سیگارچی. یک نفر و فقط یک نفر. سبزها یک جمعیت چند میلیونی هستند. این «ها» در عبارت «سبزها» تعمیم از جزء به کل است و از اونجایی که ایشون نه سخنگوی سبزها هستند و نه رهبرشون و فقط یک مخالف دولت یا احیانا نظام هستند، پس تعمیم شما غلطه.خیلی خیلی خیلی بدیهیست، فکر نمی کردم لازم باشه اینها را توضیح بدم. به هر حال مثل اینه که یک گل زرد ببینید و نتیجه بگیرید گلها زردند. این تلویحا متهم کردن «سبزها» به ایران ستیزی است!
  مشکل این‌جاست که چیزی که به عنوان جنبش سبز مشهور شده، طیف وسیعی از منافقین گرفته تا حتی بعضی از افراد فریب خورده را در بر می‌گیرد. تا وقتی که موسوی حداقل از منافقین سبز برائت نجوید و حمایت آن‌ها را رد نکند، منطقاً حق دارم که آن‌ها را جزئی از سبزها بدانم.
  در ضمن، بنده تعمیم ندادم. وقتی بخشی از سبزها در راستای رویۀ کلیشان حرفی را بزنند، حق دارم که آن را به سبزها منتسب بدانم. شخص موسوی و سایت کلمه و دیگر تریبون‌های مختلف مرتبط با آن‌ها هم انواع دروغ‌ها را به طرفدارانشان قالب کرده‌اند که در مطال بعدی‌ام برخی از آن‌ها را بیان خواهم کرد.
  این‌جا ما از رویه‌ای بحث می‌کنیم که سبزها بر اساس آن شناخته شده‌اند و آن هم تهمت زدن و دروغ است. از تهمت تقلب گرفته تا کشته‌سازی و … و کسی که به این‌ها اعتقاد نداشته باشد، طبعاً سبز نیست. در ادامۀ همین رویه، یکی از همین سبزها جعلیات مشابهی را گفته. طبعاً این به حرف شما ربطی ندارد.

  این حرف انصافا خیلی زشت بود. «اکثر » طرفداران موسوی از رانت دولتی استفاده کرده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! برای این بهتانتون دلیلی هم دارید؟
  بله. برای سوء استفادۀ شخص موسوی و خانواده‌اش که الی ماشاء ا… مدرک و سند هست. از خانۀ رانتیش گرفته تا قبول کردن غیرقانونی دخترش با معدل 14 به عنوان دانشجوی ممتاز بدون کنکور تا تخلفات آموزشی زنش زهرا رهنورد و بعد هم به ریاست دانشگاه دولتی رسیدن با مدرک دکتری دانشگاه آزاد!
  اون چیزی که ما به عنوان یک تحصیل‌کرده و دانشجو دیدیم این بوده که هستۀ اصلی هواداران موسوی در دانشگاه‌ها، بعضی از دانشجوهای از درس مونده و مشروطی هستن که به دلایل مختلف بعضی از دانشجوها رو هم با خودشون همراه کردن، اما بعد از وقایع اخیر و افتضاحات موسوی دیگه کسی دم از موسوی نمی‌زنه و با عرض پوزش حرفشون اینه که: گور بابای موسوی، ما منتقد احمدی‌نژادیم. به نظر بنده باید به منتقد احترام گذاشت، ولی احمق نیستیم که بخواهیم برای آشوب‌گر احترام قائل بشویم.
  راستی لینک اینها رو نتونستم بدم بهتون آخه سازمان مجاهدین انقلاب هر چی سایت خبری مخالف یا معترض بوده رو فیلتر کردن تا طرفداراشون واکسینه بشن!
  ما که مثل شما به جریان آزادانۀ دروغ معتقد نیستیم. در قانون کشور ما، کسی که دروغ می‌گوید و تهمت می‌زند، نباید اجازه داشته باشد جعلیات خودش را برای بدنام کردن دیگران پخش کند.

  برای این‌که از رویکرد امام آگاهی بیابید و تناقضات زیاد آن با مطلب بالا -که بر طبق معمول احمد آقا را هدف گرفته- ببینید، این متن را از سخنان امام انتخاب کرده‌ام:
  صحيفه امام، ج‌16، ص: 424
  لزوم قاطعيت قضات در اجراى احكام اسلامى
  مسئله ديگر، قضيه باز راجع به قضاوت است كه بايد خيلى توجه بكنند آقايان قضات، آقايان دادستانها، كسانى كه متكفل اين امر مهم اسلامى هستند كه مسئوليت اين زياد است و لازم هم هست كه شما مسئوليت را به عهده بگيريد. بايد وارد شد، لكن در يك امر بزرگى است، توجه بكنند كه جان و مال و ناموس يك ملت در دست اين قضات است و در دست اين دادگاههاست و مسئول اين مسائل هستند و بايد تا آن مقدارى كه مى‌توانند، تا آن مقدارى كه قدرت دارند، توجه بكنند به مصالح عمومى اسلام؛ نه آن كه گناهكار است از او بگذرند، و نه آن كه- خداى نخواسته- گناهكار نيست يك وقتى مبتلا بشود. قاضى بايد يك آدم قاطعى باشد كه در دو طرف قضيه قاطعيت داشته باشد. اگر يك كسى به حسب حكم شرع، بايد اين را كشت، ترحم نكنند؛ جايز نيست. اگر بايد- فرض بفرماييد كه- حبس و تعزير بشود، تعزير بكنند. و اگر يك كسى- خداى نخواسته- يك آدمى است كه گناهكار نبوده است، بدون وقفه او را تبرئه كنند و بدون وقفه او را آزاد كنند. قاضى بايد اين‌طور باشد، فكرش اينطور [باشد] نه رؤوف و مهربان باشد كه جنايتكارها را هم به او رأفت كند، آن هم اين جنايتكارهايى كه يك نمونه‌اش را من و شما در چند شب پيش ديديم و پشت انسان را لرزاند و بسيار نمونه دارد كه ما نديديم؛ اينهايى كه بعدها معلوم مى‌شود- تا آخر هم كه معلوم نمى‌شود، در بارگاه خدا معلوم مى‌شود- بعدها معلوم مى‌شود، ما كمى‌اش را ديديم. يك نمونه‌اش اين بود كه چند شب پيش از اين ديديد كه انسان نمى‌تواند بفهمد كه يك آدم كه از اول به فطرت الهى متولد شده است تا اين حد جنايتش مى‌رسد. تصور اين معنا براى انسان مشكل است. من گمان ندارم كه هيچ حيوانى نسبت به حيوان ديگر اين‌طور بكند ..
  خوب، يك همچو مسائل هست، آن وقت اگر چنانچه يك آقاى قاضى رأفتش بگيرد كه امثال اينها را با آنها ملايمت بكند؛ يعنى، نمى‌گويم كه زايد بر آن مقدارى كه قضاى الهى ا جازه مى‌دهد، أبداً- حتى يك سيلى نبايد بزنند- اما آنى كه به حسب حكم شرع، حكمش قتل است، مسامحه نكنند. از آن طرف هم طورى باشد كه اگر چنانچه يك نفر آدم بى‌گناه است، حتى مانع بشود از اينكه يك حرف تند به او بزنند. آنها هم كه گناهكارند حق نيست به اينكه با آنها معامله غير انسانى بكنند. آنها [كه‌] مستحق قتل‌اند، بايد قتل بشوند، مستحق اعدام‌اند، اعدام بايد بكنند؛ اما زايد بر آن بخواهند كارهايى بكنند، اين را بدانند كه مسئول هستند ..
  و همين‌طور متصديان حبسها و زندانها بايد اين معنا را توجه داشته باشند، چه اشخاصى كه در رأس هستند و چه اشخاصى كه مشغول اجراى عمل هستند، بايد اين معنا را توجه بكنند كه حدود الهى معنايش اين نيست كه يك كسى كه مستحق قتل است ما فحشش بدهيم؛ جايز نيست اين، يا به او سيلى بزنيم؛ حق نيست؛ يعنى، قصاص دارد اين.
  يك نفر آدم جانى كه دارند مى‌برند بكشندش، اگر شما يك سيلى بزنيد، او حق دارد به شما سيلى را عوض بزند و خلاف شرع كرديد. گمان نكنيد كه حالا كه اين آدم توى حبس آمده است، ما بايد با او رفتار بد كنيم. ان شاء اللَّه، نمى‌كنيد و نبايد بكنيد.
  و همين‌طور قضات محترم شرع، بايد موازين را با دقت، با كمال دقت، موازين را عمل بكنند و- خداى نخواسته- يك وقت بر خلاف موازين اسلامى واقع نشود. مايى كه مدعى هستيم كه جمهوريمان جمهورى اسلامى است، احكام اسلام بايد در اين جمهورى اجرا بشود. يكى از امور مهم، قضيه زندانهاست. يكى از امور مهم، قضيه دادگاههاست، دادسراهاست، دادگستريهاست. اگر بنا باشد كه حالا هم- خداى نخواسته- مثل زمان رژيم سابق، در دادگستريها كارهاى خلاف شرع بشود، خوب، ما بايد فاتحه اين جمهورى را بخوانيم. و اين مكرر سفارش شده است كه اگر قوانين نداريد، بايد بخشنامه كنيد كه تمام قضات بر وفق شرع عمل كنند، به قوانين سابق اعتنا نكنند ..

 42. 1. گفتین : «به جنبش سبز کاملاً مرتبط هست. این مطلب را حامی جنبش سبز، آرش سیگارچی نوشته»
  هر کسی میتونه هوادار جنبش سبز باشه یا نباشه.
  این آقا نظر شخصی خودش رو منتشر کزده و سخنگوی جنبش نیست. پس نسبت دادن سخنانش به جنبش سبز اشتباهه.
  2. فرمودین : » این روندی کاملاً منطقی است که یک سخن را بخوانیم و آن را نقد کرده و پاسخ بدهیم»
  کاملا موافقم.
  ولی حرف من این بود که به خاطر مخالفت با یه بخش یا یه جمله از صحبتای یه نفر کل حرفاش رو زیر سوال نبرین. من حرفم این بود که بخشی از حرفای آقای هیچکس درسته.
  3. فرمایش کردین : «از یک طرف نوشته پر از غلط املائی تحویل خواننده‌ها می‌دهد»
  در شگفتم از منطق شما که به دلیل داشتن غلط املایی حرفای یکی رو نادرست تلقی میکنین.
  اونقدر این استدلال شما غیر منطقیه که نیازی برای صحبت دربارش نمیبینم.
  4. گفتین : «چرا باید BBC فارسی که از بودجه وزارت خارجه انگلیس اداره می‌شود، باید مفت و مجانی برای سبزها تبلیغ کند؟»
  کسی در اینکه بی بی سی برای رضای خدا موش نمیگیره شک نداره.
  اینکه اون داره از سبز ها حمایت میکنه دلیلی بر وابستگی سبز ها به اون نیست.
  اگه بی بی سی فارسی نبود فرقی در رفتار ها و اعمال و عقاید جنبش سبز وجود نداشت.
  بی بی سی دنبال منافع خودشه.
  همونطور که سال 57 بود.
  مردم اون زمان به خاطر نبود منبع خبری از بی بی سی خبر ها رو میشنیدن.
  ولی اگه بی بی سی هم نبود بازم مردم انقلاب میکردن.
  غیر از اینه؟
  الان هم به همون دلایل سبز ها از بی بی سی فارسی استفاده میکنن.
  اما اگه نباشه هم واسشون مهم نیست.
  منکر وجود یه سری معدود وابسته و پول گرفته از این و اون نیستم.
  منظورم از سبز ها اکثریت اونهاست.
  که مطمئنا نه از کسی پول گرفتن نه نیازی به بی بی سی و امثال اون دارن.
  ______________________________
  بی بی سی دنبال منافع خودشه.
  همونطور که سال 57 بود.
  یعنی شما می‌فرمائید که رسانۀ مردم در سال 57 بی‌بی‌سی بود؟ با این ترتیب چون بیانیه‌های موسوی در ریانووستی روسیه هم منتشر می‌شه، موسوی مارکسیست رو به روسیه ربط بدم! اما اصلاً این‌جاست که شما فداکاری کسانی را که با به خطر انداختن جان خود پیام‌های امام را از عراق و فرانسه به مردم می‌رساندند نادیده می‌گیرید. جالب این‌جاست که اکثر انقلابیون از قشری بودند که رادیو و تلویزیون را حرام می‌دانستند و شما ادعا می‌کنید که رسانۀ انقلاب رادیو انگلیسی بی‌بی‌سی بوده؟!
  که مطمئنا نه از کسی پول گرفتن نه نیازی به بی بی سی و امثال اون دارن.
  حرف بنده اینه که به جای حاشا کردن، موسوی این حمایت‌های آشکار رو رد کنه. تنها در اون صورته که می‌تونه خودش رو مستقل بدونه. اما به جای این‌کار، زنش با بی‌بی‌سی فارسی این مصاحبه مضحک رو انجام می‌ده!
  فایل صوتی نظریۀ قرن توسط فول پرفسور زهرا رهنورد در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی
  در شگفتم از منطق شما که به دلیل داشتن غلط املایی حرفای یکی رو نادرست تلقی میکنین.
  لطفاً بحث رو به حاشیه نبرید. در استدلال من، اصلاً اتکائی به این غلط وجود نداشت، اما اصلاً غلط سیگارچی در نوشتارش، املائی نبود! او معنی یک کلمۀ معروف را نمی‌داند و خوب، از نظر من، کسی که خود را روزنامه‌نگار می‌خواند، باید برخی حداقل‌ها را داشته باشد.
  هر کسی میتونه هوادار جنبش سبز باشه یا نباشه.
  این آقا نظر شخصی خودش رو منتشر کزده و سخنگوی جنبش نیست. پس نسبت دادن سخنانش به جنبش سبز اشتباهه.
  مشکل ما با فرد نیست، با یک رویه است که از قبل انتخابات رویۀ دروغ‌گوئی و تهمت‌زنی را در پیش گرفت و جالب این‌که دیگران را دروغ‌گو می‌خواند. پس از انتخابات هم مطابق همین رویه، تهمت تقلب و سپس جریان کشته‌سازی دنبال شد و در نهایت به رسوائی این جریان انجامید. آرش سیگارچی هم مطابق همین رویه جنجال کرده و مطلب او را نیز بسیاری از سایت‌های وابسته به سبزها منتشر کرده‌اند.

 43. ذکر کردید موسوی این حمایت ها رو رد کنه نه انکار، میشه بدونم موسوی کجا و در کدام بیانیه یا مصاحبش انکار کرده؟ موسوی در مصاحبه هاش اعلام کرده جنبش سبز نه وابستگی به بیگانه دارد و نماینده ایی در خارج از کشور دارد میتونید به دو مصاحبه اخیر موسوی رجوع کنید. در ضمن هیچ آدم عاقلی به خاطر حرف بی بی سی و … جونش رو دستش نمیگیره بیاد تو خیابون اونم نه یک یا دو بار. فرمودید :»رسانه‌های متعددی است که از بودجۀ دولت‌های غربی تأمین می‌شود و به حمایت مستقیم از سبزها می‌پردازد. …»واقعا این استدلال رو خودت پذیرفتی؟ خب میخوام صد سال سیاه نکنن، مگه زمان انقلاب نمی کردند؟ این که نشد دلیل! برای عدم تطابق حرف های موسوی و واقعیت مثالی گفتید که نفهمیدم ربطش به این گزاره چی بود!؟ فرمودید » کسی که قبل از انقلاب مارکسیست بود و به اسلام اعتقادی نداشت و حجاب هم بر سر نمی‌کرد؛ اما پس از انقلاب به یکباره به مسلمانی دوآتشه تبدیل شد» چطور چنین کسی از شاگردان شریعتی میتونه باشه؟ رهنورد خودش روشنفکر مذهبی بوده حالا میگید به اسلام اعتقادی نداشت؟!عجبا، پیشنهاد می کنم بیوگرافی ایشان رو بخوانید. شهید دیالمه عزیز ماست اما اینکه اینطور نظری در مورد رهنورد داره قابل احترامه اما بهتر بود ایشون هم یک کتاب چاپ میکرد و نظریات رهنورد رو نقد میکرد. قرار نیست هر کس اسلام رو از منظر من نبینه اون نا مسلمون باشه و ریگی تو کفشش.
  بالاخره همین آقای موسوی که همسرش قبل از انقلاب کمونیست بوده و حجاب نداشته، دوست صمیمی شهید بهشتی و از همه مهمتر نخست وزیر محبوب امام بوده که حتی امام با استعفاش مخالفت کرده. انصاف هم خوب چیزیه.
  ____________________
  شما اصلاً نقدها و صحبت‌های شهید دیالمه رو خوندین و شنیدین؟ لطفاً اول یک بار این مطالب رو بببینید، بعد اظهار نظر کنید که ایشون نخست وزیر محبوب امام بوده یا نخست وزیر تحمیلی که امام بعد از استعفاش به خاطر بی‌مسئولیتش اون رو مورد عتاب قرار می‌ده.
  آخرین افشاگری شهید دیالمه در مورد موسوی و رهنورد: صدایم به جائی نمی‌رسد!

 44. جماران 98% ايراني.اين حرف يك فرمانده ارشد نيروي دريايي اگر اشتباه نكنم جانشين نيرو بود
  پس جماران ايرانيه تمام شد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s